OD KSW do FAME MMA! Jak frakfighty zawładnęły polską sceną MMA! [WIDEO]

Foto: ©Szymon Starnawski /Polska Press
Foto: ©Szymon Starnawski /Polska Press

Znaczna część polskich fanów mieszanych sztuk walk kojarzy początek zainteresowania tą dyscypliną z pierwszą walką Mariusza Pudzianowskiego. Ta miała miejsce w Warszawie w grudniu 2009 roku .Wówczas „Pudzian” wygrał z Marcinem Najmanem w zaledwie 43 sekundy.

Później KSW zakontraktowało m.in. Tyberiusza Kowalczyka czy Pawła „POPKA” Mikołajuwa. Co ciekawe, to właśnie walki z ich udziałem były jednymi z najszerzej komentowanych w polskim świecie MMA.

Wówczas oficjalnie nie nazywano takich walk „freakfightami”. Zmieniło się to z czasem, w konsekwencji prowadząc do powstania organizacji zwanej FAME MMA. Wojeciech Gola, niegdyś uczestnik programu „Warsaw Shore” stworzył wspomnianą organizację, w której zestawiani są celebryci, youtuberzy, influencerzy. Do tej pory zorganizowano trzy takie eventy. Ostatni miał miejsce na większym obiekcie, w Atlas Arenie w Łodzi.

Pod względem medialności, FAME MMA dość mocno zbliżyło się do KSW. Mimo to, doczekali się oni konkurencji w postaci Freak Fighting Fedaration, której pierwsza gala ma się odbyć niebawem.