MMA PLNajnowszeBez kategoriiObóz GSP odpowiada na zarzuty trenerów BJ Penna

Obóz GSP odpowiada na zarzuty trenerów BJ Penna

9401.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Najpierw było wykręcanie sobie sutków przed walką… teraz team Grega Jacksona zaprezentował kolejny, kontrowersyjny zwyczaj. Tym razem zbada go wnikliwie komisja NSAC, która sankcjonowała galę UFC 94. Czy była nakładana wazelina na plecy Georgesa St. Pierre w czasie jego walki z BJ Pennem? Może, ale przypadkowo.

Wszystko zaczęło się, gdy Phil Nurse wykonał pewien zwyczaj utarty już w teamie GSP, który miał wzmocnić Kanadyjczyka przed następną rundą, a został odebrany jak nacieranie wazeliną. Sprawę tłumaczy Grega Jackson:

“Więc, między rundami, Georges zażądał by wykonać mu ten zabieg wzmacniający i to zrobiliśmy. Polega to na rozcieraniu pleców i klepaniu klatki piersiowej. Nie wiem dokładnie jak to działa, powinno to wzmocnić zawodnika, czy też go zmotywować, czy co tam. W każdym razie Phil Nurse to zrobił.

Kontrowersje powstały ponieważ Phil wcześniej nakładał wazelinę na łuki brwiowe Georgesa i zostało mu jej być może trochę na rękach, gdy pocierał ten jeden maleńki obszar pleców GSP i uderzył go w klatkę.

W tym momencie ktoś z publiczności zaczął krzyczeć, że nasmarowujemy Georgesa wazeliną i pobiegł zgłosić to komisji. Gdy ktoś z niej przyszedł powiedzieć, że nie możemy tego robić, Phil odpowiedział, że być może miał trochę na palcach, więc zaraz starliśmy wszystko z pleców Georgesa co mogło tam być. Nie był to więc żaden czynnik decydujący o wyniku walki.

To nasza wersja wydarzeń. Jakbyśmy chcieli mu natrzeć plecy, to od góry do dołu, a nie tylko jeden, mały punkt. Nacieranie zawodnika byłoby idiotyzmem. Jest specjalny inspektor zanim się wejdzie do klatki, wszędzie są kamery. Nie oszukujemy. Nie musimy oszukiwać, żeby wygrywać.”

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis