MMA PLUFCNowy rywal Marcina Tybury na UFC 251. Debiutuje w UFC, choć ma spore doświadczenie

Nowy rywal Marcina Tybury na UFC 251. Debiutuje w UFC, choć ma spore doświadczenie

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Marcin Tybura (18-6) ma nowego rywala na galę UFC 251, która odbędzie się już 11 lipca na tzw. Fight Island w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To również debiutant w UFC.

Pierwotnie planowano, że “Tybur” zmierzy się tam z niepokonanym Mołdawianinem Alexandrem Romanovem (11-0). Jak informuje Igor Lazorin, zawodnik ten wypadł jednak z pojedynku. Nowym przeciwnikiem Polaka został zaś Rosjanin Maxim Grishin (30-7-2).

36-letni “Maximus” ma na koncie aż 39 zawodowych walk. W kategorii ciężkiej występował w początkach swojej kariery. Od 2012 roku walczył już jednak w limicie kategorii półciężkiej. W 2018 roku zdobył pas mistrzowski organizacji WFCA (później organizacja ta po połączeniu z ACB przekształciła się w ACA – przyp. red.). Występował również w dwóch sezonach Professional Fighters League. Co ciekawe nie przegrał tam żadnej walki, a dwukrotnie odpadał na etapie ćwierćfinałów. Po zremisowanych pojedynkach na zasadzie dodatkowych kryteriach awans uzyskywali bowiem jego przeciwnicy.

Grishin w karierze zanotował 15 nokautów i 6 poddań. Jak poradzi sobie z polskim zawodnikiem w kategorii wagowej, w której nie występował od lat?

Zobacz także:

Czy ACA 109 odbędzie się w PPV?

Organizacja ACA powraca do Polski po przerwie spowodowanej pandemią. Gala ACA 109 odbędzie się już 20. sierpnia. Podobnie jak zagraniczne gale organizacji, ze względów bezpieczeństwa wydarzenie tym razem zobaczymy tylko w systemie PPV. 

Celem Jakuba Wikłacza jest pas KSW. Ma szanse to zrealizować?

Debiut już w następną sobotę! W debiucie rewanż po paru latach z Sebastianem Przybyszem