MMA PLUFCNowy Kameruński talent podpisze kontrakt z UFC? Jego umiejętności zachwycają!

Nowy Kameruński talent podpisze kontrakt z UFC? Jego umiejętności zachwycają!

Tafon Nchukwi (3-0) mimo małego doświadczenia już niebawem stanie przed szansą spełnienia marzeń. ”Da Don” 8 września wystąpi podczas Contender Series 2020, w którym będzie starał się zrobić wrażenie mogące zagwarantować mu podpisanie kontraktu z największą organizacją na świecie.

Tafon walczący w kategorii ciężkiej w programie Dana White’s Contender Series zmierzy się z Al Matavao (8-2), który będzie najbardziej doświadczonym oponentem w dotychczasowej karierze. Reprezentant Team Lloyd Irvin ma za sobą udaną karierę amatorską, ale również starty choćby w kick-boxingu. ”Cameron Express” zawodowe starty rozpoczął w poprzednim roku, i miały one miejsce w organizacji CFFC. Nchukwi wszystkich rywali odprawiał efektownie przed czasem, a największe wrażenie zrobił jego ostatni występ. W listopadzie poprzedniego roku w niecałe trzy minuty skradł zero z rekordu Williama Knighta, który co ciekawe również będzie walczył o kontrakt UFC poprzez Contender Series.

Tafon Nchukwi podzieli losy Francisa N’Gannou?

Przypomnijmy, że ”Predator” związując się z UFC w 2015 roku był anonimową postacią i nikt nie spodziewał się, że w tak krótkim czasie zrobi tak spore wrażenie. 33 latek miał za sobą efektowne zwycięstwa, ale rywale pozostawiali wiele do życzenia. Czy również podobnie będzie w przypadku jego rodaka?

Warto również wspomnieć, że Tafon Nchukwi do klatki wychodzi reprezentując Ambazonie. Powszechnie nazywana ”Ziemią Amba” jest samozwańczym państwem. Została ona stworzona przez ONZ federacji Kamerunu w 1961 roku. Co ciekawe 11 lat później została ona kontrowersyjnie zniesiona.

Zobacz także:

Mirosław Okniński odniósł się do potencjalnych treningów Sarary i Oświecińskiego. A co wy myślicie?

Trener zapewnia, że obaj nie będą trenować razem

Mateusz Gamrot odpowiada na zaczepki Normana. Jaki będzie wynik trylogii?

”Gamer” nie zamierza się przepychać z tymczasowym mistrzem w mediach. Mateusz zapowiada świetną formę i zrobi wszystko, aby udowodnić swoją wyższość