MMA PLEFM SHOWNorman ParkeNorman Parke wróci do KSW? ”Stormin” jest gotowy na zgodę!

Norman Parke wróci do KSW? ”Stormin” jest gotowy na zgodę!

Wiele mówiło się w ostatnim czasie o rozstaniu Irlandczyka z KSW. Czy jednak na pewno nie zobaczymy już więcej „Stormina” w klatce największej federacji w Europie? „Chętnie znowu zawalczę w KSW” – mówi sam Parke.

Norman Parke (28-7-1, 1 NC) jest obecnie bardzo zabieganą osobą. Od rozstania z federacją KSW – po walce z Mateuszem Gamrotem w lipcu ubiegłego roku – „Stormin” stał się łakomym kąskiem na polskiej scenie sportów walki. W maju stoczył walkę na gali FAME MMA 10, gdzie w głównym daniu tego wydarzenia pokonał „Don Kasjo” przez jednogłośną decyzję sędziów.

Niedawno ogłoszono, że Parke podpisał również kontrakt z federacją EFM, gdzie stoczy już dzisiaj swój debiutancki pojedynek. Starcie z Maciejem Jewtuszko odbędzie się – jak poprzednio z Kasjem – w formule bokserskiej. Warto wspomnieć, że 34-latek ma już zaplanowany kolejny pojedynek. Na gali FAME MMA 11, ponownie wejdzie do klatki freakowej organizacji, żeby w walce wieczoru tego wydarzenia przywitać w klatce FAME Borysa Mańkowskiego. Będzie to wyjątkowa walka, ponieważ odbędzie się na zasadach Street Style Dirty Boxing, gdzie zawodnicy zawalczą w boksie na małe rękawice – bez przerwy przez 15 minut.

„Chętnie znowu zawalczę w KSW”

W wywiadzie dla InTheCage, Norman odpowiedział na pytanie o KSW. Czy zobaczymy jeszcze Irlandczyka w największej organizacji w Europie?

Mam kontakt z Martinem. Pyta się: kiedy wrócę, bo trzeba sprzedać PPV. Chciałbym jeszcze zawalczyć w KSW. Dajcie mi czas, żebym unormował swoją wagę, aby się bić w wadze lekkiej. Wiem, że Borys zmienił kategorię i teraz będzie walczył o pas. Jest kilka zestawień. Mogę walczyć z Ziółkowskiim, stoczyć rewanż z Borysem w MMA – nasze pierwsze starcie było naprawdę mocne. W KSW rozpocząłem moją karierę w Polsce. Trzeba odłożyć to całe g*wno na bok. Chętnie znowu zawalczę w KSW. Myślę, że w przyszłym roku się tam pojawię.

Jak na te słowa zareagują właściciele federacji KSW? W wielu wywiadach Martin Lewandowski mowił, że więcej „Stormina” w klatce Konfrontacji Sztuk Walki już nie zobaczymy. Czy finalnie zmieni zdanie po tej wypowiedzi?

Zobacz także:

KSW: Pasha w organizacji? Kawulski zaprasza na kawę!

Jarosław „Pasha” Jarząbkowski w MMA – to temat, który od dłuższego czasu budzi emocje w wielu kibicach Freak-Fightów. Czy jednak legenda e-sportu miałaby zadebiutować w mieszanych sztukach walki jako sportowiec aniżeli freak, a zamiast FAME miałoby to miejsce na gali KSW?

Jake Paul wskazał kolejnego rywala: Fury jest na szczycie listy!

Popularny youtuber, który wyjaśnia w ringu pięściarskim mistrzów mieszanych sztuk walki – Jake Paul wskazał kolejnego potencjalnego rywala. Najwyraźniej stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej.