Norman Parke o Mateuszu Gamrocie: Niech odłoży wspomagacze, jeśli chce do UFC

Na kanwie zwycięstwa Khabiba Nurmagomedova (28-0) z Dustinem Poirierem (25-6, 1NC) pozwoliliśmy sobie na zabawę w postaci „Czy Gamer jest w stanie pokonać Khabiba”. Okazuje się, że pośrednio odpowiedział na to Norman Parke (27-6-1, 1NC), sugerując przy okazji, iż Mateusz Gamrot (15-0, 1NC) korzysta z niedozwolonych środków.

W sobotę „Dagestański Orzeł” po raz kolejny świetnie zaprezentował się w klatce UFC, poddając w trzeciej rundzie „Diamonda”. Tym samym Rosjanin zachował swój nieskazitelny rekord w zawodowej karierze, potwierdzając swoje umiejętności. Z racji, iż w Polsce regionalnym dominatorem w dywizji lekkiej jest Gamrot, zadaliśmy pytanie, czy Polak byłby w stanie pokonać mistrza UFC, dając okazję czytelnikom do wypowiedzenia się w tej kwestii.

Pytanie pośrednio dotarło też do Parke’a, który w najbliższy weekend zmierzy się z Marcinem Wrzoskiem (14-5), a stawką pojedynku będzie tymczasowy pas wagi lekkiej KSW. Zawodnik z Irlandii Północnej negatywnie wyraził się na Twitterze na temat ewentualnego pojedynku Nurmagomedov – Gamrot nie tylko nie dając szans swojemu byłemu przeciwnikowi, ale także jawnie sugerując, iż „Gamer” stosuje niedozwolone substancje, których musi się pozbyć, by dostać szansę w największej organizacji MMA na świecie.

Co z moimi dwoma walkami, powinien on być zdyskwalifikowany w obu… On nie pokona Khabiba. Powinien najpierw zrezygnować ze swoich wspomagaczy, jeśli chce spróbować sił w UFC.

Nie była to jednak jedyna kwestia poruszona przez byłego fightera UFC. Niespełna 33-latek nie chce być przesadnie pewny siebie, lecz już snuje on plany na sytuację po zdobyciu pasa KSW.

Kiedy w przyszłym tygodniu zdobędę już pas KSW, chciałbym walki mistrz vs. mistrz przeciwko zawodnikom z Bellatora i Rizin. Mam nadzieję, że takie drzwi zostaną otwarte. Jestem najlepszym zawodnikiem Wielkiej Brytanii w wadze lekkiej. Mówię to za szybko? Oglądajcie i patrzcie.