MMA PLDon KasjoNorman Parke zapewnia: Najcięższa walka mogła być z Najmanem, ale on wymiękł!

Norman Parke zapewnia: Najcięższa walka mogła być z Najmanem, ale on wymiękł!

W sobotę 15 maja odbędzie się jubileuszowa gala FAME MMA 10. W walce wieczoru tego wydarzenia debiutujący w federacji FAME – Norman Parke zawalczy z gwiazdą freakowej organizacji – Kasjuszem “Don Kasjo” Życińskim. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w kategorii do -85kg.

Norman Parke to były mistrz kategorii lekkiej federacji KSW. Irlandczyk z północy zasłynął w Polsce m.in. trylogią z Mateuszem Gamrotem. 34-latek to bardzo kontrowersyjna postać, która przyciąga przez telewizory bardzo dużą liczbę osób. Norman ostatnią walkę stoczył w lipcu ubiegłego roku, kiedy na gali KSW 53 przegrał ze wspomnianym wcześniej Gamrotem przez TKO w 3 rundzie. Parke wraca do walk, jednak tym razem będzie to starcie dla freakowej organizacji na zasadach bokserskich. Były zawodnik UFC wejdzie do klatki FAME MMA, żeby pokonać gwiazdę federacji – Kasjusza “Don Kasjo” Życińskiego. Walka odbędzie się na dystansie 5×3 minuty, a stawką pojedynku jest kilogramowa sztabka złota.

“On wie, że będę na nim”

34-latek nie walczył nigdy zawodowo w boksie, jednak posiada doświadczenie amatorskie w tym sporcie. Podobnie rzecz ma się w przypadku “Don Kasjo”, który również posiada bogatą przygodę z boksem amatorskim.

Zwycięzca programu “The Ultimate Fighter” wypowiedział się na temat podejścia jego przyszłego rywala do walk.

Dawno tego nie robił, ostatni raz jak naprawdę boksował. Kiedy został celebrytą, pomyślał: „Ch** z tym, mogę walczyć w jakiejkolwiek wadze”. Jest mu wygodnie: „Jeb**, zawalczę z gościem 30 kilogramów lżejszym”

Norman poruszył również kwestię jego poprzednich rywali w organizacji FAME MMA.

Adrian Polak, Dawid Ambro, walczył z nimi, mając jakieś 98 kilogramów, a oni po 70, maksymalnie 75. Do tego miał większe doświadczenie, więc tak sobie myślę: „Kur**, to dziwne, że walczy z typami, którzy trenowali może max po kilka lat, może nawet rok, a on jest 25-30 kilogramów cięższy – dodał.

34-latek wspomniał również o ostatniej walce Życińskiego z Marcinem Najmanem.

Najcięższa walka mogła być z Najmanem, ale on wymiękł, obsrał gacie. Nie musiał tu robić wagi.

On wie, że to nie będzie łatwa walka. Wie, że będę na nim. Cały czas. To będzie wojna, dobra walka, nie jak poprzednia, gdzie Najman wyprowadził kilka ciosów, zmęczył się i zaczął kopać. Wybrał łatwe wyjście z sytuacji. Dokładnie tym to było. – zakończył “Stormin”.

Pełna Rozpiska FAME MMA 10

Walka wieczoru:
Norman „Stormin” Parke vs. Kasjusz „Don Kasjo” Życiński – walka w formule bokserskiej


Marcin Dubiel vs. Cezary Nykiel
Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk (o pas kategorii koguciej do 61,2 kg)
Adrian „Polak” Polański vs Dawid Malczyński (o pas kategorii półśredniej do 77,1 kg)
Mateusz Gąsiewski vs. Amadeusz “Ferrari” Roślik
Łukasz Lupa vs Gabriel “Arab” El Sulwi
Mikołaj Śmieszek vs Michał Gała
Piotr Pająk vs Alan Kwieciński
Arkadiusz „Aroy” Tańcula vs Mateusz Murański
Piotr Szczurek vs. Dawid “Ambro” Ambroziak

FAME MMA 10: Program przerwany! Doszło do awantury pomiędzy Parke, a Don Kasjo! [WIDEO]

Dzieje się podczas face to face pomiędzy Kasjuszem Życińskim, a Normanem Parke. Przypomnijmy, że jest to walka wieczoru FAME MMA 10, która odbędzie się w najbliższą sobotę.

Dana White chętnie zorganizuje walkę Błachowicz-Prochazka w Polsce!

To byłoby coś wielkiego! Dana White wyraził zainteresowanie starciem Jana Błachowicza (28-8) z Jiri Prochazką (28-3-1) w Polsce.

Były mistrz wagi piórkowej kontra „Nitro” na KSW 61

Były mistrz kategorii piórkowej, Salahdine Parnasse (14-1-1, 2 KO, 4 Sub) wraca do klatki KSW po utracie pasa. Rywalem fenomenalnego Francuza będzie autor drugiego najszybszego nokautu w historii KSW, Filip Pejić (15-4-2, 10 KO, 3 Sub). Walka odbędzie się w limicie kategorii piórkowej. 

Zobacz także: