MMA PLBez kategoriiNOC MISTRZÓW – Banja Luka(Chorwacja), 28/06/2009r: Walczy Kamil Sokołowski

NOC MISTRZÓW – Banja Luka(Chorwacja), 28/06/2009r: Walczy Kamil Sokołowski

dsc03541-1

Polski kick – boxer, Kamil Sokołowski 28 czerwca br. (niedziela) będzie walczył o tytuł Zawodowego Mistrza Europy federacji WKA w formule Low Kick w kategorii wagowej – 90 kg. Walka ta odbędzie się na gali; Noći Šampiona na City Stadium w Banja Luka (Chorwacja). Organizatorem gali jest klub Draženko Ninić. Współorganizatorem gali są : Rząd Republiki Serbskiej oraz Urząd miasta Banja Luka. Pojedynek Sokołowskiego został zakontraktowany przy współudziale federacji Angels of Fire. Kamil Sokołowski, jest bardzo dobrze znany fanom  K-1 zarówno w Polsce jak i w  Europie, obecnie jest uważany za jednego z najlepszych polskich zawodników w swojej wadze. Miał okazję walczyć na bardzo dobrych galach w kraju ( AoF)  oraz w Holandii (Klash 4 w Holandia), gdzie swoją postawą pokazał wielkość wojownika. Do pojedynku o pas mistrzowski w Chorwacji, Kamil jak zwykle to bywa przygotowywał się w klubie PACO Team Katowice pod okiem trenera Witolda Kostki. Sokołowski jak i jego trener bardzo wierzą w sukces i w to, że pas mistrza Europy przywiozą do Polski. Przeciwnikiem Kamila jest 27 letni zawodnik z Bośni i Hercegowiny: Denis Marjanovic.

Gala NOC MISTRZÓW w Banja Luka jest imprezą cykliczną, organizowaną od wielu lat. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportów walki na Bałkanach. Gala będzie transmitowana przez Telewizje Republiki Serbskiej, Alternative TV, Pink TV oraz lokalne stacje radiowe i telewizyjne. Na trybunach City Stadium w trakcie gal NOC MISTRZÓW zawsze zasiada komplet publiczności – 15 000 tys. fanów sportow walki.

W sobotę, 13 czerwca w Hotelu Monument odbyła się konferencja prasowa dla mediów z udziałem czołowych zawodników gali oraz organizatorów na której Milos Ninkovic – dyr. Techniczny Gali przedstawił plan oraz program imprezy. Ninkovic zapowiedział też gości honorowych gali, którymi będą: Witalij KliczkaSlobodana KačaraStipe Drviša. Oczywiście wszyscy zawodnicy gospodarzy zapewnili, że są bardzo dobrze przygotowani i zrobią wszystko aby wszystkie trzy pasy pozostały w Chorwacji. Nas polaków najbardziej interesuje co miał do powiedzenia na konferencji Denis Marjanovic, przeciwnik Kamila. – Największym problemem jaki mam to usunięcie zbędnych kilogramów aby zrobić wagę. Po za tym już jestem gotowy na walkę. Jeśli Bóg pozwoli zdobędę pas mistrza Europy. Przygotowania odbyły się bez żadnych zakłóceń – zapytany przez dziennikarzy o swojego przeciwnika, powiedział – jest to Polak, Kamil Sokołowski. Muszę podkreślić, że jest to bardzo mocny przeciwnik ze światowej czołówki K-1. Federacja WKA o której pas walczymy, wyznaczyła Sokołowskiego do tego pojedynku dlatego, że Kamili jest najlepszym zawodnikiem organizacji w tej wadze. Sam wiem, że nie będzie to łatwy pojedynek. Mam jednak nadzieję, że to ja będę lepszy i to ja zdobędę tytuł mistrza Europy. Czkam, jestem już na niego gotowy – dorzucił na zakończenie Denis Marjanovic.

Na dosłownie kilka godzin przed wylotem naszej ekipy do Banja Luki udało mi się chwilę z nimi porozmawiać. Zapytałem Kamila co wie o swoim przeciwniku, czy nie obawia się tego, że przyjdzie mu walczyć na ringu z zawodnikiem gospodarzy gali, i wynik może nie do końca być obiektywny. Kamil ze stoickim spokojem odpowiedział –  Uważam, że wynik tego pojedynku jest sprawą otwartą i wygra go lepszy w tym dniu. Pojedynek zweryfikuje wszystko, to jest sport, walka, tu jedna akcja, jeden celny cios może zaważyć o wygranej. O przeciwniku wiem tylko tyle, że stoczył 65 walk. Widziałem kilka z nich w Internecie. Wiem, że jest zawodnikiem gospodarzy i wszyscy będą mu przychylni, ale to Denis stoi pod większą presją ponieważ każdy z obecnych na gali liczy na jego zwycięstwo. Ja do każdego przeciwnika mam wielki szacunek i duży respekt.  Zawsze staram się być przygotowany do walki na 100 % lub nawet więcej. Wiele razy już, wchodziłem do ringu z pozycji wskazanego, jako przegrany, a schodziłem z niego jako zwycięzca. Staram się nie myśleć o zakulisowych rozgrywkach. Skupiam się na przygotowaniach. Jadę do Chorwacji po pas Zawodowego Mistrza Europy. W razie przegranej, pokaże mi to, że jeszcze dużo pracy przede mną i zmotywuje się do cięższej pracy na treningach. – Cieszy Twoja postawa Kamil, życzę dobrej walki. – Dzięki. Pozwoli Pan, że pozdrowię wszystkich moich znajomy i przyjaciół. Bądźcie ze mną. Nie znam wyniku tego pojedynku, ale obiecuję, że dam dobrą walkę. Do zobaczenia…
– Kamil jest bardzo dobrze przygotowany. Widzieliśmy walki Denisa. Mamy dopracowaną taktykę na ten pojedynek. Jeśli nic sie dziwnego nie wydarzy, bedzie super- dodał Witold Kostka, trener Kamila.
Cała rozpiska gali składa się z sześciu walk: 3 walki rankingowe i trzy walki główne, gdzie stawką pojedynków są pasy mistrzowskie.

NOC MISTRZÓW: Program

19:00 Powitanie gości – koktajl restauracja FK Borca
19:05 Prezentacja zawodników

19:20 Boks (walka rankingowa): 4 rundy x 3min, kategoria wagowa – 67 kg

Vuk MITIĆ (Srbija)  vs.  Daniel PAVELESCU (Rumunija)

19:40 Boks(walka rankingowa): 6 rund x 3min, kategoria wagowa – 70 kg

Bogdan MITIĆ (Srbija)  vs.  Iorgu MIHAI (Rumunija)

20:10 Kick Boxing na zasadach Low kick: 3 rundy x 3 minuty kategoria wagowa + 91 kg

Srdjan Brezari (BiH / RS) vs. Janko KUZMAN (Czarnogóra)

20:30 Przerwa / Wprowadzenie do walk mistrzowskich

20:35 Walka o tytuł Zawodowego Mistrza Europy w kick boxingu na zasadach low kick kategorii wagowej do 90 kg federacji WKA: 5 rund x 3 minuty

Denis MARJANOVIĆ (BiH / RS) vs. Kamil Sokołowski (Polska)

21:00 Walka w obronie tytułów UBO; WBF w boksie w kategorii do 90.719 kg: 12 rund  x 3 minuty

Goran Delic (BiH / RS) vs. Michele DE Meo (Włochy)

22:00 Walka o tytuł Zawodowego Mistrza Świata w kick boxingu na zasadach low kick kategorii wagowej do 83 kg federacji WKA: 5 rund x 3 minuty

Drazenko Ninic (BiH / RS) vs. Yassin BOUDROUZ (Maroko)

22:30 Koncert:  Lepe Breña
23:00 Konferencja prasowa w restauracji FK Borca
24:00 Cocktail Party Night Club “KRISTAL”

UWAGA: Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany godzin!