MMA PLArchiwumRIZIN FFNieudany rewanż Yachiego, kolejna wygrana Shreka na RIZIN Trigger 3rd (WYNIKI) (WIDEO)

Nieudany rewanż Yachiego, kolejna wygrana Shreka na RIZIN Trigger 3rd (WYNIKI) (WIDEO)

Krótka rozpiska RIZIN Trigger 3rd przyniosła wiele wrażeń, co nie ominęło również main eventu, w którym Luiz Gustavo skończył przed czasem byłego pretendenta do pasa RIZIN Yusuke Yachiego. Wygraną odniósł również Hideki “Shrek” Sekine oraz Masanori Kanehara.

Gustavo, który wrócił po prawie 2,5 roku do walk, zdominował Yachiego od początku, każdą akcja sprawiając rywalowi kłopoty. W drugiej rundzie Brazylijczyk wjechał z kolejną serią i trafił prawym, a następnie dobił w parterze, przez co sędzia skończył pojedynek. Nie udał się więc Japończykowi rewanż za ich walkę z 2018 roku.

W co-main evencie Hideki “Shrek” Sekine pokonał debiutującego Takakenshina. Były zapaśnik sumo wyglądał, jak na debiutanta, obiecująco, ale doświadczenie prawie 50-letniego “Shreka” wzięło górę. Zawodnik Team Bonsai był lepiej przygotowany fizycznie do tej konfrontacji i sprawę zakończył ciosami i soccerkickami.

Z rąk do rąk przechodziła inicjatywa w walce Kazumasy Majimy i Masanoriego Kanehary. Ostatecznie prawie 40-letni Kanehara odniósł zwycięstwo mimo że początkowo 7 lat młodszy rywal miał przewagę pod kątem zapaśniczym. Górę wzięło jednak doświadczenie i… przygotowanie fizyczne! Były mistrz Sengoku skończył robotę ciosami w dosiadzie.

Triumfalny powrót Takakiego Soyi po prawie 3 latach, kontuzjach i chorobie. Soya wygrał przed czasem z Nobuyoshim Nakatsuką, mieszając uderzenia w parterze z soccer kickiem.

Naprawdę przyjemny pokaz walki parterowej dali Shooto Watanabe i Takuma Sudo. Dużo smaczków dotyczących grapplingu i wymian technik kończących, przede wszystkim na nogi. Wygrał niejednogłośnie debiutujący Sudo, u którego prawdopodobnie sędziowie docenili aktywność w parterze.

W otwierającej walce MMA Grant Bogdanove pokonał mistrza Azji w zapasach w stylu kasycznym, Takeshiego Izumiego po uderzeniach w parterze w trzeciej odsłonie.

Gala zaczęła się w absolutnie szalony sposób. W pojedynku kickbokserskim Shoji Otani zdobył dużą przewagę nad Rikiyą, ale podczas jednej z wymian został zaskoczony i posłany na deski!

Potem jednak Otani odwrócił bieg wydarzeń, trzykrotnie doprowadzając do liczenia rywala i kończąc pojedynek.

Wyniki gali RIZIN Trigger 3rd (16 kwietnia 2022, Musashino Forest Sport Plaza, Chofu):
71 kg: Luiz Gustavo pok. Yusuke Yachi przez TKO 2R (prawy sierp i cios w parterze)
open: Hideki “Shrek” Sekine vs. Satoshi “Takakenshin” Kamiyama
66 kg: Masanori Kanehara pok. Kazumasa Majima przez TKO 3R (uderzenia w parterze)
57 kg: Takaki Soya pok. Nobuyoshi Nakatsuka przez TKO 2R (uderzenia w parterze)
61 kg: Takuma Sudo pok. Shooto Watanabe przez niejednogłośną decyzję
71 kg: Kimihiro Eto pok. Tatsyua Saika przez TKO 2R (uderzenia w parterze)
72 kg: Grant Bogdanove pok. Takeshi Izumi przez TKO 3R (uderzenia w parterze)
63,5 kg: Shoji Otani pok. Rikiya przez TKO 1R (3 knockdowny w rundzie) – kickboxing

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis