MMA PLNajnowszeBoksNieudana walka w Manchesterze! Krzysztof Głowacki przegrywa przed czasem! [WIDEO]

Nieudana walka w Manchesterze! Krzysztof Głowacki przegrywa przed czasem! [WIDEO]

Wielka szkoda! Krzysztof Głowacki (32-4, 20 KO) doznał porażki przed czasem. Polak wystąpił w tak zwanym co-main evencie gali w Manchesterze. Niepokonany Richard Riakporhe (16-0, 12 KO) może cieszyć się z kolejnego zwycięstwa przed czasem.

Głowacki

Głowacki odnotował swój drugi pojedynek w Anglii. Pierwszy nie był szczęśliwy… Polak ostatecznie w marcu 2021 roku skrzyżował rękawice z niepokonanym Lawrence Okolie. Zawodnik publiczności w szóstej odsłonie znokautował naszego reprezentanta. Pięściarz z Wałcza w poprzednim roku stoczył jeden pojedynek. ”Główka” przed własną publicznością przed czasem odprawił Francisco Rivasa Ruiza z Meksyku.

O walce Głowacki-Riakporhe mówiło się już jakiś czas. W pewnym momencie Polak był już zmęczony czekaniem na konkrety. Polak w mediach społecznościowych wyznał, że jeżeli w przeciągu krótkiego czasu nie pozna szczegółów, to porzuci boks. Na szczęście po tym wpisie dość szybko ogłoszono oficjalnie wspomniane starcie.

Riakporhe to przede wszystkim brytyjski mistrz w wadze cruiser od 2019 do 2020 roku. 33-latek wszystkie walki stoczył w Anglii. Richard udowodnił, że jest zawodnikiem niebezpiecznym, który posiada naprawdę mocne uderzenie. Warto zaznaczyć, że ma on już jedną walkę z Biało-Czerwonym. Riakporhe w październiku 2021 roku na dystansie 8-rund wypunktował Krzysztofa Twardowskiego. Po tym starciu Richard odnotował jeszcze trzy zwycięstwa, gdy przed czasem pokonał Olanrewaju Durodole, niepokonanego wtedy Deiona Jumaha oraz Fabio Turchi z Włoch.

Głowacki przegrywa przed czasem!

W pierwszej rundzie Głowacki nacierał i próbował utrzymać rywala w narożniku. Reprezentant Wielkiej Brytanii bazował na ciosach z kontry i szukał mocnego podbródkowego. ”Główka” w końcówce trafił parę dobrych uderzeń na korpus.

W drugiej odsłonie Riakporhe bazował na ciosach prostych. W pewnym momencie huknął bardzo mocnym uderzeniem… Głowacki był w wielkich opałach, ale jak w walce z Huckiem szybko ruszył z odpowiedzią. Było sporo ciosów na korpus.

Reprezentant Wielkiej Brytanii wyraźnie zdenerwowany wchodził w klincz z mocno wysuniętą głową. W końcówce widzieliśmy już zdecydowanie mocniejsze wymiany i Krzysztof zamierzał ryzykować.

W czwartej rundzie ”Główka” coraz bardziej napierał i dochodził do celu. Krzysztof ryzykował i wchodził w mocne wymiany. Richard w pewnym trafił straszliwym uderzeniem. ”Główka” był podłączony. Anglik zamknął oponenta w narożniku. Kolejne czyste uderzenia i sędzia wkracza, aby przerwać walkę.

Zobacz także:

Trener Raubo mocno o zachowaniu Ferrariego: Dla mnie to jest chore! Ta osoba nie powinna… Co wy na to?

Zbigniew Raubo uznany i szanowany trener w rozmowie z portalem FanSportu.pl został zapytany o ostatnie zachowanie Amadeusza Roślika. Raubo nie miał wątpliwości od razu mocno zareagował! Nie ma co się dziwić, bowiem ostatnie wypowiedzi ”Ferrariego” mogły zaszokować oraz zdenerwować środowisko sportowe.

Mateusz Rębecki chce wystąpić na UFC w Londynie! Ma na oku rywala: Mogę z nim wygrać na miękko! Dobry pomysł?

Mateusz Rębecki nie zamierza siedzieć bezczynnie. Zaledwie kilka dni po premierowym zwycięstwie w oktagonie UFC deklaruje, że chce wystąpić na gali UFC w Londynie i ma na oku już konkretnego rywala!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis