Nietypowe hobby najbliższego rywala Artura Szpilki. Bokser brał udział w brutalnych pierwowzorach… piłki nożnej!

Foto: Michał Wlazło
Foto: Michał Wlazło

Artur Szpilka w najbliższej walce zmierzy się z Fabio Tuiachem. Włoch poza boksem ma bardzo nietypowe hobby. Bokser gra w Calcio Storico Fiorentnio, czyli dużo bardziej brutalną odsłonę piłki nożnej.

Czym jest Calcio Storico Fiorentnio? Otóż, nie będziemy się w tym miejscu rozpisywać na czym polega ten brutalny sport, ale pokrótce wytłumaczymy zasady (a tak naprawdę ich brak).

W tejże dyscyplinie miło widziane są uderzenia łokciami, brutalne wejścia w nogi, walka na pięści, obalenia – dosłownie wszystko. Historia tego sportu sięga lat starożytnych, bowiem jest to pierwowzór piłki nożnej, która wówczas zawładnęła Półwyspem Apenińskim. Poniżej nagranie z pewnej rywalizacji:

Trzeba przyznać, że Calcio Storico Fiorentnio z piłką nożną ma tyle wspólnego, że… przypomina ustawki kibicowskie. Z tą różnicą, że tutaj zdobywa się bramki!

Wracając do tematu Fabio Tuiacha. Jak podaje facebookowy funpage – Prosto z Boku, bokser w przeszłości, grając w Calcio Storico Fiorentnio, zmierzył się z Michałem Wlazło oraz Andrzejem Kulikiem, których polscy fani MMA mogą kojarzyć z występów na FEN-ie.

Nie wiemy do końca jak radzi sobie pięściarz na „boisku”, ale za to 26 października dowiemy się jak radzi sobie w ringu, bowiem wtedy zmierzy się z Arturem Szpilką.