MMA PLUFCNiestety, Nowy Jork oficjalnie odwołuje galę UFC 249: Khabib vs. Ferguson!

Niestety, Nowy Jork oficjalnie odwołuje galę UFC 249: Khabib vs. Ferguson!

Niestety, długo oczekiwana gala UFC 249 z walką wieczoru w postaci pojedynku-marzenie Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson na pewno nie odbędzie się w Nowym Jorku, jak pierwotnie planowano.

W środę Komisja Sportowa stanu Nowy Jork (NYSAC) oficjalnie poinformowała o odwołaniu gali UFC 249: Khabib vs. Ferguson, która 18 kwietnia miała odbyć się w Barclays Center na Brooklynie. Powodem odwołania imprezy jest panująca pandemia koronawirusa.

“Ze względu na środki ostrożności i wytyczne wydane przez Centrum Kontroli Chorób i stan Nowy Jork, Komisja Sportowa stanu Nowy Jork poinformowała organizatorów, że gala UFC 249 nie będzie odbyć się na terenie naszego stanu.” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Organizacja UFC nie poddaje się i szuka innych możliwości zorganizowania tej imprezy. W grę wchodzi zmiana lokalizacji gali, a także przeniesienie jej do studia.

“Ta walka się wydarzy. Bez kibiców, w studio. Zrobimy co trzeba. Możliwe, że zrobimy ją poza Stanami Zjednoczonymi” – zapewnia jednak Dana White.

Jak będzie naprawdę? Czy gala UFC 249 w dobie koronawirusa odbędzie się?