MMA PLBoksNiespodzianka w Londynie! Joe Joyce skradł zero z rekordu Duboisa! [WIDEO]

Niespodzianka w Londynie! Joe Joyce skradł zero z rekordu Duboisa! [WIDEO]

W sobotę w Londynie odbyła się wyczekiwana walka w kategorii ciężkiej. Wicemistrz olimpijski Joe Joyce (12-0, 11 KO) sprawił dużą niespodziankę. 35-latek został Mistrzem Europy w dziesiątej rundzie pokonując faworyzowanego Daniela Duboisa (15-1, 14 KO).

Dla Joe Joyce był to bardzo ważny pojedynek. Zwycięstwo najprawdopodobniej otworzy mu drogę do dużych pojedynków. To nie pierwszy raz, gdy Joyce stawał przed wyzwaniem. Było tak choćby w poprzednim roku. Po ciężkich 12-rundach Brytyjczyk pokonał Bryanta Jenningsa.

Joe Joyce porozbijał Duboisa!

Joe Joyce (12-0, 11 KO) sprawił sporą niespodziankę sięgając po wakujący tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej. Wolny, ale skuteczny Brytyjczyk w dziesiątej odsłonie przed czasem odprawił Daniela Duboisa (15-1, 14 KO).

23-latek po następnych ciosach miał całkowicie zamknięte oko. Nie był to czysty nokaut, a zmęczenie i niechęć Duboisa do dalszego kontynuowania walki. Sami zobaczcie jak to wyglądało.

Co ciekawe do czasu skończenia Dubois prowadził u dwóch sędziów punktowych. Victor Loughlin punktował (87:84) Joyce, a Mark Lyson (86:85) oraz John Latham (88-83) widzieli przewagę Duboisa.

Joe Joyce (12-0, 11 KO) jest prze szczęśliwy i ma nadzieje, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do jego starcia z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO).

Mój lewy prosty wchodził regularnie, a jednocześnie unikałem jego prawej ręki. Daniel bije mocno i szacunek dla niego, ale już wcześniej poczułem porównywalną moc. To nie było dla mnie nic nowego. Mam dobrą i twardą szczękę, a przyjmowałem już w przeszłości równie mocne uderzenia, miałem więc już podobne doświadczenia i ani przez moment nie byłem zraniony. Nie chciałem za bardzo się zbliżyć ani opierać się na linach, bo wtedy on zaczynał bić seriami. Teraz chcę walczyć z Usykiem

Zobacz także:

Marcin Najman zdradza szczegóły następnej walki! Zaskoczeni?

Marcin Najman zdradził, że swój następny pojedynek stoczy w styczniu. Jaka będzie to gala i z kim zawalczy? Wszystko już wiemy!

To jest dopiero freak fight! Kogo byście obstawiali przed pojedynkiem?

Rosja rządzi się swoimi prawami. To był dopiero freak fight. Kobieta kontra ponad 200 kilogramowy bloger. Zobaczcie sami