MMA PLBoksNiesamowita przemiana! Od nadwagi do mistrza świata w boksie!

Niesamowita przemiana! Od nadwagi do mistrza świata w boksie!

To jest niesamowita historia! David Benavidez (24-0, 21 KO) w młodym wieku walczył z dużą nadwagą, a parę lat później zdobył pas mistrza świata w boksie. Mówiąc konkretnie o tej sytuacji Amerykanin może być dobrym przykładem dla młodzieży.

24-latek swój najbliższy pojedynek stoczy z soboty na niedzielę w Phoenix. David skrzyżuje rękawice z Kyronem Davisem (16-2-1, 6 KO). Warto zaznaczyć, że zwycięstwo może mu zagwarantować wielki pojedynek. Amerykanin jest brany pod uwagę jako potencjalny przeciwnik… Canelo Alvareza (57-1-2, 39 KO).

Tu możecie zobaczyć wideo z treningu młodego Benavideza:

To jest dopiero przemiana!

David Benavidez (24-0, 21 KO) od najmłodszych lat zmagał się z dużą nadwagą. Amerykanin w wieku 15-lat ważył już ponad 110 kilogramów. David nie poszedł w ślady starszego brata – José Benavidez Jr. (27-1, 18 KO), który szybko zdobywał doświadczenie w pojedynkach amatorskich. Benavidez takich strać stoczył zaledwie 15.

Benavidez postanowił wraz z całym teamem, że doświadczenie przyniosą mu sparingi z zawodowcami. David trenował chociażby z cenionym Kelly Pavlikiem (40-2, 32 KO) czy Gennady Golovkinem (41-1-1, 36 KO).

Przyniosło to świetne efekty. David w wieku 20-lat sięgnął po pas mistrza świata w boksie. Amerykanin dwukrotnie zdobył tytuł, ale równie szybko go tracił. Po raz pierwszy (odnaleziono w jego organizmie kokainę), a drugi razem jako mistrz nie zrobił wagi.

O jego wielkiej przemianie mówiono podczas ostatniego programu ”Ring” w TVP Sport. Sami zobaczcie [TUTAJ]

Zobacz także:

Błachowicz u Wojewódzkiego postanowił wysłać wiadomość idolowi! Czy będzie odpowiedź?

Jan Błachowicz (28-9) w tym tygodniu po raz drugi pojawił się u Kuby Wojewódzkiego. W pewnym momencie ”Cieszyński Książę” postanowił wysłać wiadomość na instagramie swojemu idolowi.

Co z rewanżem z Don Kasjo? Norman Parke ogłasza kolejne zakończenie kariery!

Czy to następny wpis Normana Parke (28-7-1), który trzeba przyjąć z przymrużeniem oka? ”Stormin” za pomocą mediów społecznościowych zapowiedział koniec kariery. Parke przekonuje, że jest to spowodowane problemami zdrowotnymi.