Nieprawdopodobna forma Artura Szpilki! Znika w oczach! Walka z “Diablo” coraz bliżej? [ZDJĘCIA]

Foto: Sport.pl
Foto: Sport.pl

Artur Szpilka (23-4, 16 KO) kontynuuje proces zbijania do wagi cruiser. Po latach występów w królewskiej dywizji pięściarz chce spróbować teraz swoich sił w niższej kategorii wagowej.

Ostatni raz “Szpila” pojawił się w ringu pod koniec października na gali Knockout Boxing Night w Sosnowcu. Bez żadnych problemów pokonał Fabio Tuiacha. Cała walka trwała jedynie 87 sekund. Na ważeniu przed galą Szpilka ważył 102,5 kg, czyli aż o niespełna 8 kg mniej niż w poprzednim swoim pojedynku. Po walce zaś Szpila zapowiedział zejście do kategorii junior ciężkiej. Limit w niej wynosi 90,7 kg.

Do sieci trafiły właśnie zdjęcia pięściarza, na których możemy zaobserwować wyjątkowo smukłą jak na niego sylwetkę.

cruiserweight division i’m coming👊🏻📍🦍 Cezary Samełko

Opublikowany przez Artur Szpilka Środa, 6 listopada 2019

#szpilateam na robocie🥊🏋️ Mission cruiserweight in progress 👍👍👍 #feldmanteam Artur Szpilka Fizol Project

Opublikowany przez Jacek Feldman Nutrition Środa, 6 listopada 2019

Szpilka wziął sobie na cel czołowego polskiego pięściarza, który pomimo 38 lat na karku wciąż znajduje się w czołówce rankingów światowej wagi cruiser. Chodzi mianowicie o Krzysztofa Włodarczyka (57-4-1, 39 KO). “Diablo” w odpowiedzi na wyzwanie wyśmiał Szpilkę, nie wróżąc mu sukcesu w nowej kategorii wagowej. Nie wykluczył jednak definitywnie pojedynku uzależniając to od spełnienia jego wymagań finansowych.

Być może budowany konflikt przełoży się wystarczająco na zainteresowanie pojedynkiem, tak aby któryś z polskich promotorów zdecydował się na jego organizację.