MMA PLBez kategoriiEdgar Davalos nowym rywalem Kacpra Formeli na FEN 31

Edgar Davalos nowym rywalem Kacpra Formeli na FEN 31

Foto: FEN

Edgar Davalos (11-0, 4 KO, 3 SUB) będzie nowym rywalem Kacpra Formeli (10-4, 4KO, 3 SUB) podczas gali FEN 31: LOTOS Fight Night, która odbędzie się 28 listopada. Limit wagowy w tym pojedynku to 69 kilogramów. Arnold Quero nie wystąpi w Łodzi, gdyż doznał kontuzji.

Davalos pochodzi z Paragwaju i ma 25 lat. W swoim piątym zawodowym pojedynku znokautował w 1. rundzie Briana Flamengo. W późniejszych startach wygrał przez techniczny nokaut z Sergio Orozco i Cleversna Grigoleto. Przedostatnią ofiarą Urusa był Tiago Golart, który został poddany przez duszenie zza pleców w premierowej odsłonie. Później Davalos na pełnym dystansie pokonał jednogłośną decyzją sędziów Amauricio Galvao Pinheiro.

Formela ze znakomitej strony pokazał się kibicom FEN podczas gali z numerem 29, gdy znokautował w bardzo widowiskowy sposób doświadczonego Kamila Łebkowskiego i zgarnął za to bonus od federacji. Spośród 10 zwycięstw zawodnik trenujący w Mighty Bulls Gdynia 7 zakończył przed czasem trzykrotnie poddając swoich przeciwników i czterokrotnie ich nokautując. W grudniu 2018 roku Formela podczas gali RWC 1 decyzją sędziów zwyciężył z Sebastianem Rajewskim. Wcześniej w 1. odsłonie znokautował Adama Brzezowskiego. W debiucie na FEN przegrał minimalnie decyzją sędziów z Łukaszem Charzewskim. Ten bój został wybrany najlepszym pojedynkiem podczas całej gali.

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Najman odpowiada na słowa Bońka i Borka! Takiej odpowiedzi się spodziewaliście?

Po sobotniej walce spadła ogromna krytyka w kierunku Marcina Najmana. Częstochowianin postanowił odpowiedzieć na słowa Zbigniewa Bońka i Mateusza Borka

Szef FEN o swojej walce w klatce: “Z nim zawsze i wszędzie wychodzę w ciemno”

Szef organizacji FEN Paweł Jóźwiak opowiedział o swojej potencjalnej walce w klatce. Naczelna twarz organizacji Fight Exclusive Night został pociągnięty za język w mediach społecznościowych, gdzie przedstawił czy jest szansa, by zobaczyć go kiedykolwiek w klatce.