NIEOFICJALNIE: Znamy rywalkę Ariane Lipski na KSW 42

Foto: https://www.instagram.com/arianelipski/
Foto: https://www.instagram.com/arianelipski/

Jak podaje brazylijski portal Combate rywalką mistrzyni kategorii muszej Ariane Lipski (10-3) na gali KSW 42 będzie Argentynka Silvana Gomez Juarez (6-1). Jeżeli ta informacja się potwierdzi, będzie to oznaczać, że karta walk gali, która odbędzie się 3 marca w Łodzi jest już zamknięta.

„Violence Queen” znajduje się obecnie na fali 8 zwycięstw. Pas mistrzowski kategorii muszej KSW zdobyła na gali KSW 39 na Stadionie Narodowym. Pokonała tam  Rumunkę Dianę Belbitę (10-4). Brazylijska o polskich korzeniach zdążyła już go obronić na gali KSW 40 w Dublinie. Na gali tej okazała się lepsza od Mariany Morais (12-6). Obydwie te walki Lipski kończyła poddaniami w 1. rundzie.

Najpoważniejszą rywalką Argentynki była z kolei Poliana Botelho (6-1), która w zeszłym roku udanie zadebiutowała w UFC. Ten pojedynek jednak przyszła rywalka Lipski przegrała. Nazwiska rywalek, które pokonywała Juarez nie robią wrażenia Argentynka kończyła jednak przed czasem aż 5 z 6 walk (3x KO/TKO, 2 poddania).

Co ciekawe Juarez ma obecnie zaplanowany pojedynek z Sabiną Mazo (4-0). Walka ta miałaby się odbyć 9 marca na gali LFA 35. Stawką tego pojedynku natomiast miał być pasa kategorii muszej amerykańskiej organizacji.

Według informacji portalu Combate pojedynek ten jednak zostanie odwołany i Argentynka stanie przed największym wyzwaniem w karierze w Łodzi w starciu z Ariane Lipski.