NIEOFICJALNIE: UFC 224 z fatalnym wynikiem PPV

Foto: WMMA Rankings
Foto: WMMA Rankings

Gala UFC 224 pod względem sportowym była bardzo udana. Mieliśmy sporo naprawdę ciekawych walk i kilka bardzo efektownych skończeń.

Nie przełożyło się to jednak na wynik PPV braylijskiej gali.

Jak informuje serwis TerezOwens gala UFC 224 uzyskała wynik… 85 tysięcy zakupionych subskrypcji. Jak zaznaczono w informacji, jest to najniższa sprzedaż PPV przez UFC w ostatnich 10 latach.

Walką wieczoru gali, która odbyła się w Rio de Janeiro był pojedynek o pas kategorii koguciej pomiędzy Amandą Nunes (16-4) a Raquel Pennington (9-6).

Co ciekawe jeden z najgorszych wyników w ostatnim czasie należy również do karty przewodzonej prze brazylijską mistrzynię kategorii koguciej. Gala UFC 215 w Edmonton sprzedała 100 tys. subskrypcji. Tam Nunes mierzyła się w walce wieczoru z Valentiną Shevchenko (15-3).

Dla porównania rekord UFC należy do gali UFC 202, gdzie na galę z rewanżowym pojedynkiem pomiędzy Conorem McGregorem (21-3) i Natem Diazem (19-11) zakupiono 1,6 miliona subskrypcji. W zeszłym roku najlepszym wynikiem mogła się pochwali natomiast gala UFC 217 – 875 tys. subskrypcji.