NIEOFICJALNIE: Mariusz Pudzianowski vs. Karol Bedorf o pas kategorii ciężkiej na KSW 42

Jak informuje portal Sport.pl powołując się na źródło zbliżone do federacji KSW w pojedynku o zwakowany przez Marcina Różalskiego (7-4) pas mistrzowski kategorii ciężkiej zmierzą się Mariusz Pudzianowski (12-5, 1 N/C) i Karol Bedorf (14-3).

Pojedynek miałby się odbyć na gali KSW 42, która miałaby się odbyć na początku przyszłego roku. Lokalizacja tej gali nie jest jednak znana w tym momencie.

„Pudzian” ma obecnie serię 3 zwycięstw. Ostatnio na gali KSW 40 większościową decyzją sędziów pokonał Jaya Silvę (10-12-1). Dla federacji KSW stoczył łącznie 17 pojedynków i pojedynek o pas mistrzowskie królewskiej kategorii wagowej byłby świetnym ukoronowanie jego kariery.

Bedorf to były mistrz organizacji. Pozostawał niepokonany od 2012 roku, aż na gali KSW 37 w grudniu zeszłego roku musiał uznać wyższość Fernando Rodriguesa Jr. (11-3). Później miał wystąpić na gali KSW 39 na Stadionie Narodowym, gdzie miał się zmierzyć z Michałem Kitą (17-10). Z powodu kontuzji musiał go jednak zastąpić Michał Andryszak (19-6, 1 N/C). W związku z czym pojedynek z Pudzianowskim będzie dla niego pierwszą walką od czasu utraty pasa mistrzowskiego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.