MMA PLUFCNIEOFICJALNIE: Khamzat Chimaev w walce wieczoru listopadowej gali UFC. Rywalem były pretendent

NIEOFICJALNIE: Khamzat Chimaev w walce wieczoru listopadowej gali UFC. Rywalem były pretendent

Foto: UFC on Twitter

Khamzat Chimaev (9-0) ma wystąpić w walce wieczoru jednej z listopadowych gal UFC. Przeciwnikiem reprezentanta Szwecji ma być były pretendent do pasa wagi półśredniej Stephen Thompson (15-4-1).

Jak informuje dziennikarz portalu Yahoo Sports Dan Wetzel, organizacja UFC jest bliska finalizacji tego pojedynku. Miałby on miejsce na jednej z listopadowych gal w Las Vegas.

Chimaev jest prawdziwą rewelacją ostatnich miesięcy w UFC. Pochodzący z Czeczenii, lecz reprezentujący Szwecję zawodnik odniósł już w oktagonie trzy zwycięstwa przed czasem. Po dwóch zwycięstwach na Fight Island popisał się błyskawicznym nokautem w UFC Apex. We wrześniu w zaledwie 17 sekund znokautował Geralda Meerschaerta. Za każdy z dotychczasowych pojedynków Chimaev otrzymywał bonus. Zawodnik ten w swoim zaledwie czwartym występie dla UFC będzie bohaterem walki wieczoru.

Thompson odnosił wiele sukcesów w kickboxingu a następnie spróbował swoich sił w MMA. Dzięki wypracowaniu serii siedmiu zwycięstw otrzymał szansę walki o pas w 2016 roku. Jego pierwszy pojedynek z Tyronem Woodleyem zakończył się większościowym remisem. Rewanż również był wyrównany, lecz tym razem sędziowie punktowali większościowo na korzyść ówczesnego mistrza. Ostatnio po dwóch porażkach Amerykanin przełamał się w listopadzie zeszłego roku, kiedy to pokonał na punkty Vicente Luque.

Obecnie Stephen Thompson jest sklasyfikowany na 5. miejscu w rankingu kategorii półśredniej. Ewentualne zwycięstwo nad “Wonderboyem” wywindowałoby więc Chimaeva w tym zestawieniu.

Zobacz także:

Paweł Jóźwiak przed FEN 30. Zapowiedział kolejną galę w… PPV!

Jeden z szefów organizacji Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak przed dzisiejszą galą FEN 30 odpowiadał na pytania Dawida Barcikowskiego z MMA.PL. Zdradził między innymi, że jeszcze w tym roku czeka nas kolejna gala FEN transmitowana w systemie PPV!

Rafał Jackiewicz o FAME MMA! Chcielibyście zobaczyć tam Rafała?

Rafał Jackiewicz to jeden z najbardziej doświadczonych bokserów w naszym kraju. Rafał wyjawił swoje zdanie na temat szybko rozwijającej się organizacji FAME MMA.