NIEOFICJALNIE: Khabib Nurmagomedov vs. Nate Diaz na UFC we wrześniu!

Oczywiście nie jest to informacja potwierdzona przez UFC, ale wg twitterowego donosiciela, który powołuje się na dwa różne źródła, największa organizacja MMA na świecie pracuje nad zakontraktowaniem walki między mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem (27-0) a Natem Diazem (19-11).

Prace nad tą walką niejako wyjaśniałyby ostatnie zaczepki Amerykanina, który na Twitterze kpił z „Orła” porównując brazylijskie jiu jitsu z sambo -> TUTAJ. 

Plan na wrześniową walkę między Nurmagomedovem a Diazem wydaję się logiczny. Rosjaninowi skończy się zawieszenie za udział w rozróbie po UFC 229, kiedy to poddał w czwartej rundzie Conora McGregora, a potem rzucił się na będącego w narożniku Irlandczyka Dillona Danisa.

Nate Diaz natomiast ostatni raz w oktagonie widziany był w sierpniu 2016 roku, kiedy to przegrał rewanżowe starcie z Conorem McGregorem przez decyzję sędziów, z… którą się nie zgadza.

Walka Nurmagomedov vs. Diaz najprawdopodobniej nie będzie miała statusu walki o pas mistrzowski wagi lekkiej, gdyż Amerykanin sugerował wcześniej, że nie chce już schodzić do tej kategorii wagowej.