OFICJALNIE: Joseph Benavidez vs. Deiveson Figueiredo na UFC 233

Foto: UFC
Foto: UFC

Kolejny ciekawy pojedynek dodany do rozpiski gali UFC 233 w Anaheim. Będzie to starcie w czołówce kategorii muszej –  Joseph Benavidez (26-5) vs. Deiveson Figueiredo (15-0). O zestawieniu poinformował Lance Pugmire z LA Times. Kalifornijska gala odbędzie się 26 stycznia przyszłego roku.

W tej chwili Benavidez jest sklasyfiowany na 3. miejscu w kategorii do 125 funtów, natomiast Figueiredo jest piąty.

Joseph Benavidez to od lat jeden z najlepszych zawodników najlżejszej męskiej kategorii UFC. Był finalistą turnieju, który miał wyłonić pierwszego mistrza tej dywizji. Przegrał wtedy z Demetriousem Johnsonem (27-3-1) na UFC 152 po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej. O pas mistrzowski zawalczył ponownie na UFC on FOX 9, jednak wtedy został przez Mighty Mouse’a znokautowany w pierwszej rundzie. Benavidez ma na koncie również zwycięstwo nad obecnym mistrzem. Na TUF 24 Finale pokonał on wtedy Henry’ego Cejudo (13-2) po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej. Wcześniej zawodnicy ci byli trenerami w 24. sezonie TUF-a. Ostatnio Benavidez stracił kilanaście miesięcy kariery po zerwaniu więzadła krzyżowego. Powrócił w czerwcu tego roku na UFC 225. Po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej przegrał z Sergio Pettisem (17-4). Na zwycięską ścieżkę 34-letni zawodnik powrócił na zeszłotygodniowej gali TUF 28 Finale, gdzie już w pierwszej rundzie uporał się z Alexem Perezem (21-5).

Figueiredo to 30-letni Brazylijczyk, który jak dotąd nie zaznał porażki w zawodowej karierze. Spośród 15 wygranych pojedynków aż 13 kończył przed czasem -8 nokautów i 5 poddań. W UFC wygrał już cztery walki. W swoim ostatnim pojedynku pokonał innego byłego pretendenta Johna Moragę (19-7). Brazylijczyk wygrał z nim przez techniczny nokaut w drugiej rundzie na UFC Fight Night 135.

Na galę UFC 233 zaplanowano walkę o pas wagi muszej, w której obecny mistrz Cejudo będzie bronił pasa w starciu z mistrzem kategorii koguciej TJ-em Dillashawem (16-3). W ostatnim czasie UFC często zabezpiecza pojedynki mistrzowskie na wypadek wypadnięcia któregoś z zawodników. Pojedynek Benavideza z Figueiredo wydaje się więc zabezpieczeniem walki dwóch mistrzów.

AKTUALIZACJA

Starcie zostało oficjalnie potwierdzone przez organizację UFC.