NIEOFICJALNIE: Joanna Jędrzejczyk vs. Michelle Waterson walką wieczoru gali UFC on ESPN+ 19

Foto: MMA Junkie
Foto: MMA Junkie

Według nieoficjalnych doniesień Joanna Jędrzejczyk (15-3) wystąpi w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 19. Jej rywalką będzie Amerykanka Michelle Waterson (17-6).

Galę tę zaplanowano na 12 października. Jej lokalizacja nie jest jeszcze znana. Informację o pojedynku podał dziennikarz portalu ESPN, Brett Okamoto. Kontrakty na pojedynek nie zostały jeszcze podpisane, jednak zawodniczki porozumiały się w jego kwestii.

Jędrzejczyk ostatnią walkę stoczyła jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Na UFC 231 w Toronto próbowała zdobyć pas w kategorii muszej. Tam jednak lepsza okazała się jej odwieczna rywalka z czasów muay thai Valentina Shevchenko (17-3). Jeśli chodzi o kategorię słomkową to Polka dzierżyła w niej pas w latach 2015-2017. Odebrała jej go dopiero Rose Namajunas (8-4). Ostatnie zwycięstwo w oktagonie Jędrzejczyk zanotowała w lipcu ubiegłego roku, kiedy to na UFC on FOX 30 pokonała jednogłośną decyzją sędziowską Tecię Torres (10-4).

Waterson w UFC walczy od 2015 roku i wygrała 5 z 7 pojedynków. Jej aktualna seria to 3 zwycięstwa. Co ciekawe swoją ostatnią walkę „Karate Hottie” pod koniec marca stoczyła z inną polską zawodniczką Karoliną Kowalkiewicz (12-5). Amerykanka pojedynek na UFC on ESPN 2 wygrała zdecydowanie na punkty. Wszyscy sędziowie przyznali jej bowiem każdą z rund.

Aktualnie w rankingu kategorii słomkowej Jędrzejzczyk jest czwarta, zaś Waterson siódma. Wydaje się więc bardzo prawdopodbne, że zwyciężczyni październikowego pojedynku będzie obok dochodzącej do zdrowia Tatiany Suarez (8-0) główną kandydatką do walki o pas w niedalekiej przyszłości. Najbliższy pojedynek mistrzowski w tej kategorii będzie miał miejsce 31 sierpnia w chińskim Shenzhen. W walce wieczoru tej gali zmierzą się Jessica Andrade (20-6) i Weili Zhang (19-1).

AKTUALIZACJA:

Najprawdopodobniej gala odbędzie się w Bostonie.