NIEOFICJALNIE: Jan Błachowicz vs. Luke Rockhold na UFC 239

Foto: W3LiveNews.com
Foto: W3LiveNews.com

Według nieoficjalnych informacji 6 lipca na gali UFC 239 w Las Vegas dojdzie do pojedynku w kategorii półciężkiej – Jan Błachowicz (23-8) vs. Luke Rockhold (16-4).

Informację o planowanym pojedynku podał Brett Okamoto z portalu ESPN.

Błachowicz do niedawna mógł pochwalić się znakomitą serią czterech zwycięstw. W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 3 w Pradze został on jednak znokautowany w trzeciej rundzie przez Thiago Santosa (21-6). „Cieszyński Książę” po porażce otrzyma propozycję rewanżu z Alexandrem Gustafssonem (18-5). Z powodu urazu łokcia musiał jednak odrzucić tę ofertę. Szwed ostatecznie 1 czerwca w Sztokholmie zmierzy się z Anthonym Smithem (34-13). Jak wynika z wyżej przedstawionych informacji Polak będzie jednak zdolny do walki nieco ponad miesiąc później.

Rockhold to były mistrz Strikeforce i UFC. Tytuły te zdobywał jednak w kategorii średniej.  Pas UFC zdobył podczas gali UFC 194 po zwycięstwie nad Chrisem Weidmanem (14-4), natomiast stracił w pierwszej obronie, kiedy to niespodziewanie znokautował go Michael Bisping (30-9). W ostatniej walce mógł zdobyć pas tymczasowy, jednak na UFC 221 został znokautowany przez Yoela Romero (13-3). Od pewnego czasu Amerykanin mówił, iż coraz ciężej przychodzi mu ścinanie wagi do limitu 185 funtów. Zapowiadał przejście do kategorii półciężkiej, gdzie przywita go teraz zawodnik z Polski.