MMA PLUFCNIEOFICJALNIE: Gala UFC 249 w kasynie na terenie rezerwatu Indian

NIEOFICJALNIE: Gala UFC 249 w kasynie na terenie rezerwatu Indian

Foto: Business Insider

Gala UFC 249 już 18 kwietnia. Wciąż nie potwierdzono jednak je lokalizacji. Jak wynika z najnowszych doniesień największa organizacja MMA na świecie znalazła jednak już miejsce na to wydarzenie.

Właśnie ogłoszono nową walkę wieczoru gali UFC 249. Tony Ferguson (25-3) zmierzy się z Justinem Gaethje (21-2) w pojedynku o tymczasowy pas wagi lekkiej. Lokalizacji jednak nie podano, a sam Dana White napisał jedynie, że gala odbędzie się “gdzieś na świecie”.

Jak informuje Jeff Sherwood zarówno  UFC 249, jak i 3 kolejne gale organizacji Dany White’a będą mieć miejsce w Taichi Palace Casino Resort. Obiekt ten znajduje się na terenie rezerwatu Santa Rosa Rancheria. Jest to rezerwat Indian z plemienia Yokutów umiejscowiony na południowy wschód od Leemore w stanie Kalifornia.

Kasyna na terenie rezerwatów Indian są zjawiskiem dość powszechnym i stanowią często jedno z głównych źródeł dochodów rdzennych mieszkańców Ameryki. W wielu stanach hazard jest zabroniony. Państwowe regulacje i nadzór nie dotyczą jednak rezerwatów co w wielu miejscach dawało Indianom monopol na prowadzenie takiej działalności. Rola tego typu kasyn zmniejsza się jednak. Władze stanowe w poszukiwaniu źródeł dochodów coraz częściej bowiem pozwalają na działalność innych kasyn.

Organizacja gali na terenie rezerwatu może oznaczać, że UFC nie będzie musiała podlegać jurysdykcji stanowej komisji. Na terenie kasyna od lat swoje gale prowadzi lokalna organizacja Taichi Palace Fights, w której występowali obecni zawodnicy UFC jak Mario Bautista, Casey Kenney czy Alex Perez. Kilka lat temu tytuł mistrzowski zdobył tam zaś Joe Soto, aby kilka miesięcy później stanąć przed szansą na walkę o pas wagi koguciej.

Gale te podlegały pod komisję stanową w Kalifornii (CSAC), jednak jak podaje Josh Gross z The Athletic na terenie rezerwatu gale mogą odbyć się również bez zgody komisji stanowej.