NIEOFICJALNIE: Dustin Poirier vs. Nate Diaz UFC 230

Foto: Latino Athletes
Foto: Latino Athletes

Do bardzo ciekawego pojedynku ma dojść na gali UFC 230, która 3 listopada odbędzie się w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Dustin Poirier (24-5, 1 N/C) ma zmierzyć się z Natem Diazem (19-11). Oficjalne ogłoszenie pojedynku spodziewane jest na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, na której możliwe jest również ogłoszenie walki Khabiba Nurmagomedova (26-0) z Conorem McGregorem (21-3) na UFC 229.

Informacje o pojedynku Poiriera z Diazem potwierdził Ariel Helwani z ESPN. Jako pierwszy o zestawieniu poinformował natomiast Lance Pugmire z LA Times.

Poirier posiada obecnie świetną serię trzech zwycięstw. „The Diamond” pokonał przed czasem kolejno Anthony’ego Pettisa (21-7), Justina Gaethje (18-2) i Eddiego Alvareza (29-6, 1 N/C). Dzięki temu jest obecnie jednym z najpoważniejszych kandydatów do walki o pas w dywizji do 155 funtów.

Nate Diaz po raz ostatni pojawił się w oktagonie w 2016 roku. Od czasu dwóch pojedynków z McGregorem stocktończyk nie przyjął żadnej innej propozycji walki. Zwycięstwo nad czołowym pretendentem kategorii lekkiej może ponownie otworzyć mu drogę do kolejnego pojedynku, który zapewni mu „wypłatę życia”. Być  może możliwe będzie zamknięcie kasowej z najpopularniejszym obecnie zawodnikiem MMA na świecie, czyli Conorem McGregorem.