Jak informuje brazylijski portal Combate.com na galę UFC Fight Night 124, która odbędzie się 14 stycznia w St. Louis zaplanowane zostało starcie w kategorii piórkowej pomiędzy Darrenem Elkinsem (23-5) Michaelem Johnsonem (17-12).

Elkins sklasyfikowany jest obecnie na 9. miejscu rankingu kategorii piórkowej.  Posiada w tej chwili znakomitą serię 5 zwycięstw w UFC. W ostatnim pojedynku na UFC on FOX 25 pokonał po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej Dennisa Bermudeza (16-7). Łącznie w UFC stoczył 17 walk i tylko czterokrotnie opuszczał oktagon pokonany.

Johnson także zajmuje 9. pozycję w rankingu, tyle, że w kategorii lekkiej. W przeciwieństwie do rywala jego bilans ostatnich walk jest bardzo niekorzystny, gdyż przegrał 4 z ostatnich walk. Pomimo tego, że rywale z którymi ostatnio przegrywał należeli do ścisłej czołówki (Nate Diaz (19-11), Khabib Nurmagomedov (24-0) czy ostatnio po dramatycznym pojedynku Justin Gaethje (18-0)) Johnson postanowił spróbować sił w nowej dywizji i walka z Elkinsem będzie dla niego debiutem w kategorii piórkowej. Podobnie jak rywal „The Manace” stoczył dla UFC 17 walk. W jego przypadku zwycięsko wychodził z 9 pojedynków. Czy w nowej kategorii wagowej będzie w stanie osiągać większe sukcesy?

Pitbull Sports