NIEOFICJALNIE: Carla Esparza vs. Tatiana Suarez na UFC 228

Foto: Sherdog
Foto: Sherdog

Wygląda na to, że na gali UFC 228 w Dallas ujrzymy kolejne świetne starcie w kategorii słomkowej. Jak informuje Joe Devlin, była mistrzyni Carla Esparza (13-5) ma podjąć 8 września jedną z najbardziej obiecujących zawodniczek tej dywizji Tatianę Suarez (6-0).

 

Obie zawodniczki są obecnie sklasyfikowane w czołowej „10” rankingu dywizji do 115 funtów. Esparza jest 6., natomiast Suarez 9.

Carla Esparza to pierwsza mistrzyni kategorii słomkowej UFC. Tytuł zdobyła zwyciężając w 20. sezonie programu The Ultimate Fighter. W finale pokonała Rose Namajunas (8-3), należy jednak pamiętać, że obecna mistrzyni miała wtedy zaledwie 22 lata. „Cookie Monster” straciła jednak pas w pierwszej obronie na rzecz Joanny Jędrzejczyk (14-2). Jeśli chodzi o jej ostatnie pojedynki to po dwóch zwycięstwach uległa niedawno niejednogłośną decyzją sędziów na UFC 225 Claudii Gadelhi (16-3).

Tatiana Suarez ma również na koncie zwycięstwo w TUF-ie. Zwyciężyła w 23. sezonie. Co ciekawe jej trenerką była ostatnia pogromczyni Esparzy, czyli Claudia Gadelha. Suarez to medalistka mistrzostw świata w zapasach. Pozostaje wciąż niepokonana w zawodowym MMA. W UFC wygrała już trzy walki. W ostatnim pojedynku na UFC Fight Night 129 w Chile  poddała już w pierwszej rundzie Alexę Grasso (10-2).

Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom, nie będzie to jedyne starcie w kategorii słomkowej zaplanowane na galę w Dallas. Ma tam również dojść do pojedynku, który najprawdopodobniej wyłoni kolejną pretendentkę – Jessica Andrade (18-6) vs. Karolina Kowalkiewicz (12-2).