NIEOFICJALNIE: Alexander Volkov vs. Alistair Overeem walką wieczoru gali UFC w St. Petersburgu

Foto: REDFURYMMA
Foto: REDFURYMMA

Już w kwietniu organizacja UFC zawita ponownie do Rosji. Walką wieczoru gali UFC on ESPN+ 7 w St. Petersburgu ma być pojedynek w wadze ciężkiej –  Alexander Volkov (30-7) vs. Alistair Overeem (44-17, 1 N/C).

O planowanym zestawieniu poinformował Denis Geyko z portalu RT.com.

Dziennikarz potwierdził w ten sposób część doniesień, które pojawiły się na początku roku. Planowana na 20 kwietnia gala nie obędzie się jednak na mogącym pomieścić nawet 80 tysięcy stadionie Gazprom Arena, lecz na hali Yubileyny Sports Palace , której pojemność wynosi ok. 7 tysięcy miejsc.

Alexander Volkov jest w tej chwili sklasyfikowany na 5. miejscu rankingu królewskiej dywizji UFC, zaś Alistair Overreem „oczko” niżej.

Volkov to były mistrz prestiżowych organizacji jak Bellator czy M-1 Global. Rosjanin zaczął przygodę z UFC od 4 zwycięstw. „Drago” pokonał m.in. byłego mistrza wagi ciężkiej UFC Fabricio Werduma (23-8). W swojej ostatniej walce pomimo przewagi bez znaczną część pojedynku ostatecznie został znokautowany w ostatnich sekundach przez Derricka Lewisa (21-6, 1 N/C).

Overeem ma na swoim koncie z kolei pasy mistrzowskie takich organizacji jak Strikeforce czy DREAM. W UFC walczy od 2011 roku i stoczył tu już 15 pojedynków. Wygrał dziewięć z nich, a we wrześniu 2016 roku rywalizował o pas mistrzowski. Podczas UFC 203 musiał jednak uznać wyższość ówczesnego mistrza Stipe Miocicia (18-3). Ostatnio po dwóch porażkach „Reem” przełamał się pokonując już w pierwszej rundzie niepokonanego dotąd Sergeia Pavlovicha (12-1).