Według informacji Detroit Free Press, powołujących się na działaczy UFC do rozpiski gali UFC 218, która będzie mieć miejsce 2 grudnia w Detroit dodano interesujący pojedynek w kategorii lekkiej. Al Iaquinta (13-3-1), który obecniej znajduje się na 11. pozycji w rankingu UFC ma zmierzyć się tam z Paulem Felderem (14-3).

Iaquinta w oktagonach UFC stoczył już 10 pojedynków, z czego aż 8 wygrał. Wśród jego skalpów można wymienić m.in niedawnego pretendenta do pasa tymczasowego Kevina Lee (16-3) czy radzącego sobie świetnie w wyższej kategorii wagowej Jorge Masvidala (32-12). Musiał uznać wyższość m.in Michaela Chiesy (14-3), który poddając go w 1. rundzie pokonał go w finale 15. sezonu programu The Ultimate Fighter. W jego karierze jest również polski akcent, gdyż na UFC Fight Night 30 pokonał jednogłośną decyzją sędziowską Piotra Halmanna (18-6). W swoim ostatnim pojedynku na UFC Fight Night 108 efektownie znokautował już w 1. rundzie Diego Sancheza (27-10).

Felder z kolei stoczył w UFC 9 walk, zwycięsko wychodząc z sześciu. Wśród jego pogromców jest m.in czołowy zawodnik kategorii lekkiej Edson Barboza (19-4)„The Irish Dragon” obecnie znajduje się na fali dwóch zwycięstw. Ostatnio na UFC Fight Night 113 w Glasgow znokautował w pierwszej rundzie Stevena Raya (21-7).

Pitbull Sports