MMA PLInneNie żyje utalentowany polski zapaśnik Dominik Sikora. Został pobity na Starym Rynku w Poznaniu

Nie żyje utalentowany polski zapaśnik Dominik Sikora. Został pobity na Starym Rynku w Poznaniu

Zawodnik klubu KS Sobieski Poznań Domnik Sikora nie żyje. Poznański zapaśnik kilka dni temu został pobity. Obrażenia okazały się na tyle poważne, iż ostatecznie doprowadziły do śmierci. Miał 29 lat.

Nie żyje utalentowany polski zapaśnik
Foto: KS Sobieski Poznań

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (25/26 stycznia).  Sikora bawił się w jednym z lokali na Starym Rynku w Poznaniu. Jak informuje Gazeta Wyborcza, kamery zarejestrowały jak zapaśnik idzie płytą starego rynku. Za nim podążały trzy osoby – barczysty mężczyzna i dwie kobiety. Na kolejnym ujęciu widać już leżącego mężczyznę.

O zdarzeniu w rozmowie z Gazetą Wyborczą opowiadał  trener Sikory, Antoni Obrycki.

“Został pobity. Prokuratura wyjaśni pewnie okoliczności, ale wszystko na to wskazuje, że doszło do jakiejś bójki, Dominik trafił do szpitala z obrzękiem mózgu. Nie udało się go uratować. Jesteśmy załamani, nie wiemy co powiedzieć i robić w tej sytuacji. To ogromny cios dla jego bliskich, dla nas, klubu i dla mnie. Mam nadzieję, że policja znajdzie tych, którzy go pobili.”

Dominik Sikora zmarł wczoraj w szpitalu.

Dominik Sikora Pamiętamy i Będziemy Pamiętać. KS Sobieski Poznań

Opublikowany przez KS Sobieski Poznań Sobota, 1 lutego 2020

Sikora był uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników klubu KS Sobieski Poznań. Pochodził ze sportowej rodziny. Zapasy oprócz niego uprawiali jeszcze trzej bracia oraz siostra. Dominik osiągał sukcesy na arenie krajowej.Między innymi w  2017 roku został brązowym medalistą indywidualnych mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym w kategorii do 59 kg.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis