MMA PLjiu jitsu/BJJNie żyje polska legenda brazylijskiego jiu-jitsu! Mariusz Linke miał 52 lata

Nie żyje polska legenda brazylijskiego jiu-jitsu! Mariusz Linke miał 52 lata

Mamy bardzo przykrą informację. Mariusz Linke dziś o godzinie 10 odszedł z tego świata. 52-letni Linke to legendarny zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce. Mariusz na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów w BJJ oraz judo. Jest to pierwszy Polak, który otrzymał czarny pas w BJJ.

Linke

”Manolo” próbował swoich sił w mieszanych sztukach walki. 52-latek ma na swoim koncie jedenaście zwycięstw i pięć przegranych. Ostatnie starcie miało miejsce w 2013 roku, gdy szybko kimurą poddał Dawida Potocznego. Warto zaznaczyć, że Mariusz jest posiadaczem czarnego pasa w judo. Jego młodszy brat Maciej Linke również należy do utytułowanych grapplerów.

W materiałach poniżej możecie zobaczyć legendę w akcji:

Nie żyje polska legenda brazylijskiego jiu-jitsu!

Niestety dziś pojawiła się przykra wiadomość o śmierci legendarnego Mariusza Linke. 52-latek miał gronkowca, który wywołał zapalenie mięśnia sercowego.

Linke na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów. Zwyciężał w najbardziej prestiżowych turniejach BJJ. Jest chociażby złotym medalistą Mistrzostw Europy w Lizbonie (w dwóch kategoriach -85 kg i open), srebrny medal na Mundialu czy chociażby złoto na zawodach NAGA World Championship.

Mariusz Linke wraz z bratem Maciejem, Robertem Siedziako i Piotrem Bagińskim otworzyli klub Berserker’s Team Poland w Szczecinie.

Zobacz także:

Patryk Kaczmarczyk chciał bić się z Pudzianem za cenę mieszkania w Radomiu. Po KSW 70 zmienia zdanie! Widzieliście?

Czołowy polski “piórkowy” – Patryk Kaczmarczyk w przeszłości zapraszał do walki Mariusza Pudzianowskiego. Jednakże po tym, co zobaczył na minionej gali KSW 70 w łódzkiej Atlas Arenie – zmienia zdanie!

Polski utytułowany kickboxer poszukiwany listem gończym! Chodzi o zabójstwo w Warszawie!

Dawid Mirkowski utytułowany kickboxer w naszym kraju jest poszukiwany listem gończym. 24-latek jest podejrzewany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie. Oprócz Dawida w tej sprawie poszukiwanych jest dwóch mężczyzn, którzy mieli również brać w tym udział.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis