MMA PLBoksNie żyje Leon Spinks! To on sprawił jedną z największych sensacji w boksie!

Nie żyje Leon Spinks! To on sprawił jedną z największych sensacji w boksie!

Mamy przykrą wiadomość! W wieku 67 lat zmarł legendarny Leon Spinks. Amerykanin przegrał długą walkę z rakiem prostaty. Przypomnijmy, że Leon to sprawca jednej z największych sensacji w zawodowym boksie.

Pięściarz z Saint Louis swoją karierę zakończył w 1995 roku. Była to walka przed własną publicznością z Frede Hope’em. Leon po ośmiu rundach przegrał jednogłośną decyzją sędziów.

Spinks po zakończeniu kariery w boksie próbował swoich sił w wrestlingu. Przez ten czas zdobył nawet tytuł Frontier Martial-Arts Wrestling. Spinks nie miał łatwego życia, bo przez moment był nawet bezdomnym. Ostatecznie poukładał swoje życie zaczął pracę w YMCA (międzynarodowa ekumeniczna organizacja propagująca program oparty na wartościach chrześcijańskich).

Nie żyje sprawca wielkiej sensacji!

Tak Leon Spinks (26-17-3) to sprawca jednej z największych sensacji w boksie zawodowym. Amerykanin w 1978 roku sprawił niespodziankę pokonując na punkty wielkiego Muhammada Ali. Co ciekawe dla Spinksa był to ósmy zawodowy pojedynek. Po 15-rundach Leon cieszył się z miana nowego mistrza świata wagi ciężkiej.

Leon Spinks zdecydował, że w następnym pojedynku dojdzie do natychmiastowego rewanżu z Alim. Przypomnijmy, że jako pretendent został wyznaczony Ken Norton. Tym samym Spinks został pozbawiony pasa organizacji WBC.

W 1978 roku doszło, więc do wyczekiwanego rewanżu. Ponownie walka potrwała 15-rund, lecz tym razem sędziowie wskazali na jednogłośną decyzję sędziów. Muhammad Ali odzyskał tytuły.

Warto zaznaczyć, że Leon Spinks pochodzi z bokserskiej rodziny. Jego brat Michael Spinks był zawodowym mistrzem świata w wadze ciężkiej. Zaś syn Cory Spinks numerem jeden w kategorii półśredniej i junior średniej.

Zobacz także:

Parke pyta fanów z kim powinien się zmierzyć! Widzieliście kto jest na liście?

Norman Parke (28-7-1) w mediach społecznościowych postanowił zapytać fanów – kto powinien być jego następnym przeciwnikiem. Na liście pojawił się Kasjusz ”Don Kasjo” Życiński i trzeba przyznać, że nie brakuje chętnych, którzy chcieliby zobaczyć te starcie.

Magical apeluje o rewanż z Rafonixem! Chcielibyście to zobaczyć?

Daniel Zwierzyński nie powiedział ostatniego słowa! ”Magical” w mediach społecznościowych apeluje o rewanżowe starcie z Marcinem ”Rafonixem” Krasuckim.