MMA PLJoanna Jędrzejczyk“Nie znam wielu zawodników, którzy mają tak mocną psychikę” – trener o Joannie Jędrzejczyk przed UFC 275

“Nie znam wielu zawodników, którzy mają tak mocną psychikę” – trener o Joannie Jędrzejczyk przed UFC 275

Trener Mike Brown w bardzo pochlebnych słowach wypowiedział się o Joannie Jędrzejczyk, która w najbliższą sobotę na gali UFC 275 w Singapurze będzie starała się zrobić pierwszy krok ku odzyskania mistrzowskiego pasa wagi słomkowej.

trener o Joannie Jędrzejczyk przed UFC 275

Polka w rewanżowym starciu zmierzy się z Weili Zhang. Pierwsza konfrontacja tych pań zakończyła się zwycięstwem Zhang decyzją sędziów po walce, którą wielu fanów MMA na świecie określa najlepszą, jaką kiedykolwiek w klatce stoczyły kobiety.

“Nie znam wielu zawodników, którzy mają tak mocną psychikę” – trener o Joannie Jędrzejczyk przed UFC 275

Teraz nadchodzi czas na drugą odsłonę tej rywalizacji. A o niej z trenerem Polki – Mikiem Brownem rozmawiał dziennikarz TVP Sport Patryk Prokulski. Z rozmowy wynika, że amerykański trener Joanny Jędrzejczyk jest pod wrażeniem jej niesamowitej siły mentalnej:

“Nie znam wielu zawodników, którzy mają tak mocną psychikę. Pod tym względem jest na samym szczycie z najlepszymi z najlepszych. Jest także bardzo lojalną osobą. Lojalną wobec teamu oraz trenerów. To także typ zespołowego gracza. Każdy team chciałby mieć kogoś takiego w swoich szeregach.”

Natomiast pod kątem zbliżającej się walki z Weili Zhang, Mike Brown tak scharakteryzował swoją podopieczną:

“Mogę powiedzieć, że zawsze widzę rozwijającą się Joannę. Pod względem mentalnym jest tak mocna, jak tylko się da. Mogę potwierdzić, że bardzo mocno skupiała się na strikingu i szlifowaniu technik zaczerpniętych z muay thai. To zawsze był jej wieli atut, razem z żelazną kondycją i narzucaniem morderczego tempa. Myślę, że na tym polega ten sport. To może też mocno zaważyć na ocenie wyrównanych rund – kto zadał poważniejsze obrażenia. Tak było w pierwszej walce. Wydaje mi się, że Joanna miała lepsze statystyki, trafiła większą liczbą ciosów. Jednak najbardziej zaszkodziła nam ta opuchlizna na czole i otrzymane obrażenia. Dlatego sądzę, że to będzie dla nas mądra taktyka – ruszyć z zamiarem zadawania obrażeń. Nawet jeśli nie uda się wygrać przed czasem, powinno to być ogromnym atutem w oczach sędziów punktowych.”

Cała rozmowa TVP Sport z trenerem Mikiem Brownem do sprawdzenia TUTAJ -> UFC. Mike Brown, trener Joanny Jędrzejczyk: nie znam wielu zawodników z tak mocną psychiką [WYWIAD]\

Zobacz także:

Szaleńczy sparing Jacka Murańskiego z trenerem! Padają mocne słowa! [WIDEO] Widzieliście?

Tak jak zapowiadaliśmy! Pojawiliśmy się z kamerą w klubie Corpus Gymie, gdzie doszło do nagrania treningu Jacka Murańskiego. Był też sparing ”Murana” z trenerem Robertem Maruszakiem. Jacek przygotowuje się do drugiego pojedynku w organizacji FAME MMA.

Don Kasjo reaguje po ogłoszonej walce Parke-Szulakowski! ”Szuli” odpowiada! Co wy na to?

Kasjusz Życiński na instagramie zareagował na ogłoszoną walkę pomiędzy Grzegorzem Szulakowskim, a Normanem Parke. Przypomnijmy, że ”Stormin” zapewnił popularnemu ”Don Kasjo” jedyną przegraną w organizacji FAME MMA. Kasjusz do dziś nie zgadza się z werdyktem sędziów. Niewykluczone, że w przyszłości dojdzie do rewanżu.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis