Nie dojdzie do walki Ruiz – Joshua II? Meksykanin chce więcej pieniędzy

Foto: DAZN
Foto: DAZN

Wydawało się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby w grudniu fani boksu ponownie mogli obejrzeć walkę na szczycie wagi ciężkiej pomiędzy Andy Ruizem juniorem a Anthonym Joshuą. Okazuje się jednak, że Meksykanin zażądał od organizatorów wyższą gażę, co utrudnia przeprowadzenie rewanżu.

Przypomnijmy, że historia między dwoma pięściarzami miała swój punkt kulminacyjny pierwszego czerwca tego roku. Wtedy to skazywany na porażkę Ruiz niespodziewanie znokautował Joshuę w siódmej rundzie, sensacyjnie odbierając mu pasy federacji WBO, IBF, WBA oraz IBO.

Od razu po walce pojawiły się głosy o rewanżowym starciu między pięściarzami. Trener Ruiza zaznaczył zresztą, że w umowie zawarto opcje rewanżu. Wydawało się zatem, iż jeszcze w tym roku świat boksu znów skupi swoją uwagę na wspomnianej dwójce. Przy organizacji pojedynku pojawiło się jednak kilka nieścisłości, które mogą przeszkodzić w ostatecznym dopięciu formalności.

Głównym aspektem będącym kością niezgody jest gaża Meksykanina. Aktualny mistrz wagi ciężkiej ma bowiem mieć w umowie zapisane dziewięć milionów dolarów brutto, co jego zdaniem jest zbyt niską kwotą. Dla porównania mówi się, iż Joshua za tenże pojedynek zgarnąłby na swoje konto nawet czterdzieści milionów dolarów. Podobnej kwoty miał domagać się również Ruiz, o czym poinformował „The Telegraph”. Dodatkowe wątpliwości co do wynagrodzenia budzi fakt, iż arabscy inwestorzy mieli przeznaczyć na poczet walki nawet do stu milionów dolarów.

Samo miejsce rewanżowego starcia również należy do kontrowersji. Mianowicie zaplanowano, że siódmego grudnia drugi pojedynek Ruiz – Joshua odbędzie się w Arabii Saudyjskiej. Choć miejsce położone jest daleko od krajów bokserów, to jednak trener Ruiza przystaję na tę propozycję, gdyż jego zdaniem tak postępują prawdziwi mistrzowie.

Na razie jednak mistrz czterech federacji nie złożył jeszcze podpisu pod kontraktem. Tym samym aktualnie nie ma potwierdzenia, jakoby rewanżowe starcie wspomnianych pięściarzy odbyło się w tym roku.