MMA PLInneNie chciał puścić duszenia i zaatakował sędziego. Dyskwalifikacja na gali w Abu Dhabi [WIDEO]

Nie chciał puścić duszenia i zaatakował sędziego. Dyskwalifikacja na gali w Abu Dhabi [WIDEO]

Do nietypowej sytuacji doszło na gali UAE Warriors 12 w Abu Dhabi. Niesubordynacja jednego z zawodników doprowadziło do jego dyskwalifikacji.

Zawodnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Ahmad Al Darmaki (2-6) mierzył się z debiutującym w zawodowym MMA Bogdanem Kirilenko (1-0). Al Darmaki zdołał zajść za plecy rywala i zapiąć duszenie. Kirilenko odklepał tę technikę o matę. Do akcji wkroczył doświadczony sędzia Marc Goddard. Musiał użyć siły, aby zawodnik w końcu zerwał uścisk. Zdenerwowany Al Darmaki zaczął odpychać arbitra, złapał go też za koszulkę.

Nietykalność sędziego jest jedną z podstawowych zasad w sporcie i nie inaczej jest również w przypadku MMA. Zamiast efektownego zwycięstwo Al Darmaki został więc zdyskwalifikowany. Występujący w kategorii piórkowej zawodnik powinien teraz przemyśleć swoje zachowanie.

Zobacz także:

Kim jest Dariusz Kaźmierczuk, rywal Marcina Najmana na FAME MMA 7?

Kim jest Dariusz Kaźmierczuk, czyli najbliższy rywal Marcina Najmana na FAME MMA 7? Okazuje się, że “Daro Lew” walczył w swojej karierze z mocnymi nazwiskami jak Szymon Kołecki czy Adam Niedźwiedź. Był jednak dla nich tylko… manekinem.

Daniel Omielańczuk z nowym rywalem na ACA 109. Z kim zawalczy?

Omielańczuk jednak nie zawalczy o pas królewskiej dywizji ACA. Na razie jego przeciwnikiem będzie znany w Polsce Litwin.