MMA PLUFCNie będzie walki Jones vs. Błachowicz!? Jurkowski: Powiedzcie mi o sensie sportowym zestawień UFC

Nie będzie walki Jones vs. Błachowicz!? Jurkowski: Powiedzcie mi o sensie sportowym zestawień UFC

Niestety, plotki dochodzące do nas ze Stanów Zjednoczonych jednoznacznie sugerują, że Jon Jones (26-1, 1 N/C) w następnej obronie mistrzowskiego pasa wagi półciężkiej UFC nie zmierzy się z faworytem Polaków Janem Błachowiczem (26-8), a stanie do rewanżowej walki z Dominickiem Reyesem (12-1).

Na słowo komentarza na temat potencjalnej decyzji UFC zdecydował się człowiek-orkiestra polskiego MMA, a prywatnie przyszły szwagier Błachowicza – Łukasz Jurkowski.

Przypominamy, że po minionej gali UFC Rio Rancho, na której Błachowicz znokautował w pierwszej rundzie Coreya Andersona, to Polak był najpoważniejszym kandydatem do walki o pas mistrzowski wagi półciężkiej. Jednak UFC nadal zastanawia się nad zestawieniem Jonesa w rewanżowym starciu z Dominickiem Reyesem i zdaniem analityków biznesowych UFC, ta druga opcja będzie dla amerykańskiego giganta bardziej opłacalna.

Co na to Jurkowski? “Juras” zwrócił uwagę na sens sportowy – a właściwie jego brak – zestawień serwowanych przez UFC:

Jose Aldo dostaje title shoota po porażce z Moraesem…Janek 6 zwycięstw w 7 walkach i plotki głoszą o rewanżu Jonesa z Reyesem. Powiedzcie mi proszę raz jeszcze o sensie sportowym zestawień UFC tam gdzie widać na horyzoncie dolary. pfff”