Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLBoksNie będzie walki Fury vs Usyk! Powód: absurdalny podział zarobków!

Nie będzie walki Fury vs Usyk! Powód: absurdalny podział zarobków!

Niestety, wygląda na to, że na razie nie będzie walki Tyson Fury vs Oleksandr Usyk, która miałaby być największym starciem ostatnich lat w zawodowym boksie wagi ciężkiej.

Nie będzie walki Fury vs Usyk

Tyson Fury jest posiadaczem pasa mistrzowskiego federacji WBC, natomiast Oleksandr Usyk posiada tytuły: IBF, WBA i WBO. Stawką ich pojedynku byłyby te wszystkie pasy mistrzowskie.

Nie będzie walki Fury vs Usyk!

Pojedynek Fury vs Usyk miał odbyć się 29 kwietnia. Ukrainiec nawet zgodził się na podział zarobków gratyfikujący bardziej Anglika. Wypłaty bowiem miały być ustawione w stosunku 70-30 dla Fury’ego.

Promotor Ukraińca w rozmowie z TalkSport poinformował jednak, że negocjacje w sprawie tej walki zostały przez jego Klienta zerwane. Przyczyną miały być absurdalne wymagania Fury’ego w przypadku powołania się przez przegranego ich starcia na klauzulę o rewanżu.

Brytyjczyk miał chcieć jeszcze większą gwarantowaną sumę dla siebie:

“Walka została odwołana. Powód jest taki, że Fury posunął się za daleko. Odnieśliśmy wrażenie, że po tym jak Usyk zaakceptował podział wynagrodzenia 70-30, to Fury może na niego założyć siodło i na nim jeździć. To nie jest właściwe podejście. Usyk zaakceptował podział 70-30, był lojalny, chciał doprowadzić do tej walki. Tutaj nie chodzi tylko o Tysona Fury’ego, Usykowi chodzi o pas WBC i powiększenie swojej kolekcji.”

Zobacz także:

“Weszło!” – Piotr Szeliga wyśmiany przez Dawida Załeckiego po ciosie Don Diego [WIDEO] Widzieliście?

Dość zabawna sytuacja miała miejsce podczas walki Dawida Załęckiego z Mateuszem “Don Diego” Kubiszynem na minionej gali High League 6. Podpowiedzi Piotra Szeligi z narożnika Don Diego zostały wyśmiane przez starszego z rodu Załęckich.

Były mistrz UFC, walczący ostatnio w PFL został wolnym agentem! Fabricio Werdum jest do wzięcia! Co teraz?

To nieco zaskakująca informacja! Były mistrz wagi ciężkiej UFC Fabricio Werdum został wolnym agentem. Brazylijczyk występował ostatnio w organizacji PFL.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis