MMA PLNajnowszeJoanna JędrzejczykNie będzie powrotu! Joanna Jędrzejczyk przechodzi na sportową emeryturę

Nie będzie powrotu! Joanna Jędrzejczyk przechodzi na sportową emeryturę

Niestety, kibice, którzy jeszcze łudzili się na obejrzenie kolejnej walki byłej mistrzyni wagi słomkowej UFC, mogą już te nadzieje porzucić. Joanna Jędrzejczyk oficjalnie przechodzi bowiem na emeryturę. Polka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek w historii mieszanych sztuk walki.

Joanna Jędrzejczyk przechodzi na sportową emeryturę

Informację o oficjalnym zakończeniu kariery przez Jędrzejczyk podał portal MMAfighting.com, powołując się na informacje przekazane przez organizację UFC.

Obok Joanny Jędrzejczyk, na sportową emeryturę odszedł także Ian Heinisch.

Joanna Jędrzejczyk przechodzi na sportową emeryturę

Teoretycznie Joanna Jędrzejczyk jest poza sportem od 2022 roku, kiedy to przegrała z Weili Zhang na gali UFC 275. Od tamtej pory jednak jasno nie zadeklarowała czy kiedykolwiek jeszcze pojawi się w oktagonie największej organizacji MMA na świecie.

Polka nawet cały czas była dostępna do dyspozycji USADY oraz nie poinformowała o zakończeniu kariery swojego pracodawcy, czyli organizacji UFC.

Aż do teraz.

Chociaż Jędrzejczyk rozważała powrót do walk, to kontuzja barku i wymagana operacja tej części ciała zmusiła ją do ostatecznego pożegnania się ze sportem.

Joanna Jędrzejczyk zakończyła sportową karierę z rekordem 16-5. Aż pięciokrotnie broniła pasa mistrzowskiego wagi słomkowej UFC, stając się przy tym jedną z legend organizacji Dany White’a.

Swego czasu Polka była na równi stawiana pod względem popularności z samą Rondą Rousey, która wg słów Dany White’a, zmieniła postrzeganie kobiecego MMA.

W rekordzie Joanny Jędrzejczyk znajdziemy zwycięstwa nad samą elitą wagi słomkowej na świecie. Polka pokonywała m.in. Claudię Gadelhię, Carlę Esparzę, Valerie Letornaeau czy w pojedynku dwóch Polek o pas UFC – Karolinę Kowalkiewicz.

Jędrzejczyk kończy karierę po dwóch porażkach z Weili Zhang, co zdarzyło jej się wcześniej tylko raz, kiedy to dwukrotnie uległa Rose Namajunas.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis