MMA PLUFCNie będzie oktagon girls na UFC 243? Politycy Melbourne chcą wprowadzić zakaz

Nie będzie oktagon girls na UFC 243? Politycy Melbourne chcą wprowadzić zakaz

Dziewczyny krążące przy oktagonie UFC są jednym ze stałych momentów gal organizowanych przez federację. Okazuje się, że być może będzie trzeba wprowadzić od tego wyjątek, gdyż politycy Melbourne chcą zakazać organizacji wprowadzenia tego procederu do zbliżającej się gali UFC 243.

Oktagon girls towarzyszą Ultimate Fighting Championship od wielu lat. Ten dla wielu przyjemny dla oka element gali jest dodatkiem do tego, co dzieje się w klatce. Do zadań wspomnianych pań należy przede wszystkim ogłaszanie, która aktualnie rozpocznie się runda pojedynku, a ponadto towarzystwo przy ważeniu oraz ogłaszaniu werdyktu danego pojedynku.

Być może podczas zbliżającego się UFC 243 federacja będzie zmuszona wstrzymać się od wzięcia ze sobą oktagon girls. Dezaprobatę do tej części show wyraziła bowiem burmistrz Melbourne – Sally Capp. Jej zdaniem żyjemy aktualnie w czasach, w jakich taka forma rozrywki nie jest nikomu potrzebna.

Jest 2019 rok. Czy naprawdę potrzebujemy skąpo odzianych kobiet, które wędrują dookoła oktagonu pomiędzy rundami? – powiedziała Capp.

Burmistrz odniosła się również do innych sportów. Nie tak dawno spore grono niezadowolonych z podobnych procederów sprawiło, iż od takich praktyk odeszła Formuła 1 oraz Dart.

Takie dziewczyny nie są już częścią Formuły 1 oraz Darta. Na pewno nadszedł czas, by iść naprzód.

Na razie UFC nie ustosunkowało się do słów polityka. Federacja nie ma zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji, gdyż gala UFC 243 odbędzie się siódmego października. W walce wieczoru naprzeciw siebie staną Robert Whittaker (20-4) oraz Israel Adesanya (17-0), a stawkę starcia stanowi pas wagi średniej UFC.