Nick Newell trafił do Bellatora! Zawalczy już w sierpniu

Foto: ESPN
Foto: ESPN

Niepełnosprawny zawodnik MMA Nick Newell nie trafił do UFC, lecz zawalczy w drugiej z największych organizacji MMA na świecie. Amerykanin wystąpi 24 sierpnia na gali Bellator 225 w Bridgeport w stanie Connecticut.

Rywalem „Notoriousa” będzie Corey Browning (5-2), który w ostatnich pojedynkach pokonał Aarona Chalmersa (5-1) (byłego uczestnika reality show Ekipa z Newcastle) oraz Kevina Fergusona Jr. (3-2) (syna legendarnego Kimbo Slice’a).

Newell to były zawodnik m.in mocnej organizacji WSOF (obecne PFL), gdzie wygrał 4 z 5 walk i uległ jedynie Justinowi Gaethje (20-2).  Do UFC „Notorious” mógł dołączyć w lipcu ubiegłego roku. Na gali Dana White’s Tuesday Night Contender Series – Season 2, Episode 6 jednogłośną decyzją sędziowską pokonał go jednak Alex Munoz (5-0). Później Newell wrócił na zwycięską ścieżkę na gali CES 56, gdzie już w pierwszej rundzie poddał Antonio Castillo Jr. (10-12).

W walce wieczoru gali Bellator 225 spotkają się zawodnicy kategorii ciężkiej – Matt Mitrione (13-6, 1 N/C) i Sergei Kharitonov (29-7, 2 N/C). Będzie to rewanżowy pojedynek Amerykanina i Rosjanina. Pierwsza walka trwała… tylko 15 sekund. Po kopnięciu Matta Mitrione w krocze jego rywal nie był w stanie kontynuować walki.