Nate Diaz vs. Anthony Pettis drugą walką wieczoru na UFC 241 w Anaheim

Podczas UFC 237, które odbywa się w Brazylii poznaliśmy co main event gali UFC 241. Walką wieczoru tego wydarzenia jest starcie Daniela Cormiera ze Stipe Miociciem. Z kolei drugą walką wieczoru ogłoszono właśnie pojedynek Nate’a Diaza z Anthonym Pettisem.

Diaz (19-11) ostatni raz w oktagonie UFC pojawił się w 2016 roku. Wówczas dwukrotnie w ciągu tego roku mierzył się z Conorem McGregorem. Stan ich rywalizacji skończył się wynikiem 1-1. Od tamtej pory kariera Diaza stanęła w miejscu, gdyż odrzucał on wszelkie proponowane walki. Później udało się zestawić go z Dustinem Poirierem na UFC 230. Niestety Poirier doznał kontuzji i do walki nie doszło. Młodszy z braci Diaz został nawet ostatnio wykreślony z rankingów UFC.

Pettis (22-8) pod koniec marca tego roku zgarnął cenne zwycięstwo. Na UFC on ESPN+ 6 pod koniec drugiej rundy znokautował Stephena Thompsona. Zawodnik od 2015 walczy ze zmiennym szczęściem, przeplatając porażki ze zwycięstwami.

Gala UFC 241 odbędzie się 17 sierpnia w Anaheim. Oprócz walki wieczoru w postaci starcia Daniela Cormiera ze Stipe Miociciem ogłoszono występ Yoela Romero z Paulo Costą.