MMA PLFreak FightNastępny piłkarz spróbuje sił w MMA? Mateusz Borek: To było jego marzenie!

Następny piłkarz spróbuje sił w MMA? Mateusz Borek: To było jego marzenie!

Foto: Cyfrasport

Niewykluczone, że następny piłkarz spróbuje swoich sił w mieszanych sztukach walki. Był Jacek Wiśniewski, Piotr Świerczewski, a teraz pora na.. Marcina Wasilewskiego?

40-latek to piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy. Konkretny, agresywny i skuteczny tak mogą opisywać go kibice po wszystkich latach spędzonych na boisku. Wasilewski w latach 2002-2013 występował w reprezentacji Polski, a brał udział chociażby w Mistrzostwach Europy. Marcin grał w takich klubach jak Wisła Kraków, Leicester City oraz RSC Anderlecht.

Mateusz Borek: Myślę, że któraś z organizacji go przekona!

Temat Marcina Wasilewskiego w mieszanych sztukach walki wraca niczym bumerang. Mateusz Borek w ”Misja Futbol” zasugerował potencjalny debiut następnego piłkarza. Uznany dziennikarz podkreśla, że jest to marzenie Wasilewskiego. To nie koniec, bo jest nawet nazwisko potencjalnego przeciwnika.

Może nie zakończył kariery sportowej. Ja nie sądzę, że tak jest, ja to wiem. Ktoś rzucił pomysł, że byłaby dobra walka Marcina Wasilewskiego z Błażejem Augustynem. Myślę, że któraś z organizacji przekona go, żeby wyszedł do klatki. Wiem, że to zawsze było marzenie Marcina.

Dodać trzeba, że Marcin parę dni temu w mediach społecznościowych ogłosił zakończenie kariery profesjonalnego piłkarza.

Dostałem wiele pytań na temat mojej przyszłości. Z dniem dzisiejszym pragnę poinformować że kończę moja przygodę jako profesjonalny piłkarz.

Marcin Wasilewski byłby trzecim piłkarzem próbującym sił w MMA. Jako pierwszy wystąpił Jacek Wiśniewski, który w 2012 roku na KSW 20 przegrał szybko przed czasem z Kamilem Walusiem.

Ostatnim był Piotr Świerczewski debiutujący w organizacji Free Fight Federation. 48-latek wystąpił w walce wieczoru drugiej edycji w Zielonej Górze. Świerczewski przygotowywał się pod okiem Mirosława Oknińskiego w Akademii Sportów Walki Wilanów. Kto by się spodziewał, że walka potrwa cały dystans? Piotr Świerczewski jednogłośną decyzją sędziów pokonał Grzegorza ”Grega Collinsa” Chmielewskiego.

Zobacz także:

Zadora grozi odejście z FEN! Dlaczego?

Dominik Zadora grozi odejście z FEN. Powód? Nie zniesie sytuacji, gdy organizacja podpisze kontrakt z Marcinem Najmanem

Piotr Pająk chce rewanżu! Dojdzie do skutku?

Piotr Pająk ma świadomość, że będzie ciężko o zmianę werdyktu. Popularny podróżnik liczy, że w przyszłym roku dojdzie do rewanżowej walki z Alanem Kwiecińskim