MMA PLKSWNajwiększe wydarzenia sportowe w Polsce – jak na ich tle będzie wyglądało KSW 39: Colosseum?

Największe wydarzenia sportowe w Polsce – jak na ich tle będzie wyglądało KSW 39: Colosseum?

Gala KSW 39: Colossuem zbliża się wielkimi krokami i już 27 maja na stadionie PGE Narodowy kibice będę mieli okazję obejrzeć największe wydarzenie w historii europejskiego MMA oraz jedno z największych wydarzeń w światowej historii mieszanych sztuk walki.

Patrząc na aktualną liczbę sprzedanych biletów, która zbliża się już do 50 tysięcy, można spokojnie zaliczyć galę Colosseum również do ścisłej czołówki największych sportowych imprez we współczesnej historii Polski.

1
Po roku 2010 w naszym kraju odbyło się sporo ciekawych i prestiżowych wydarzeń sportowych, które przyciągnęły na trybuny różnych obiektów dziesiątki tysięcy kibiców. W świecie sportów walki największym jak do tej pory wydarzeniem było starcie Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko. Galę na nowym stadionie we Wrocławiu obejrzało 42 tysiące kibiców.

Rekord rekordów w Polsce pod względem liczby widzów padł 30 sierpnia 2014 roku podczas meczu siatkówki Polska – Serbia. Była to inauguracja mistrzostw świata, która przyciągnęła na PGE Narodowym w Warszawie 62 tysiące kibiców.  

Na drugim miejscu znalazł się oczywiście mecz otwarcia Euro 2012.  Starcie Polski z Grecją w piłce nożnej, które również odbyło się na PGE Narodowym, obejrzało blisko 57 tysięcy kibiców.

Na innych arenach również pojawiało się sporo kibiców w trakcie mistrzostw Europy. Starcie Włochów z Chorwatami przyciągnęło na Stadion Miejski w Poznaniu nieco ponad 37 tysięcy widzów.

Stadion Miejski we Wrocławiu zgromadził ponad 41 tysięcy widzów podczas meczu Polski z Rosją, a do PGE Areny, na mecz Chorwacji z Hiszpanią ściągnęło 39 tysięcy fanów.

Również popularna nad Wisłą piłka ręczna nie może pochwalić się, aż takimi osiągnięciami jak futbol czy siatkówka. Maksymalnie podczas meczów Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 na trybunach zasiadało kilkanaście tysięcy widzów. Co ciekawe, jednym z najchętniej oglądanych meczów piłki ręcznej w Polsce było starcie towarzyskie pomiędzy Vive Tauronu Kielce i Paris Saint Germain HB, które odbyło się w roku 2015 i zgromadziło w krakowskiej Tauron Arenie 15 300 widzów.

2
Już dziś jest pewne, że za miesiąc dzięki gali KSW Colosseum mieszane sztuki walki dołączą do grona najchętniej oglądanych na żywo wydarzeń sportowych w naszym kraju. Otwartym pozostaje jedynie pytanie o to, jak dużą ostatecznie publiczność zgromadzi gala mieszanych sztuk walki na PGE Narodowym?

[wiadomość pochodzi z oficjalnej strony KSW]