Najlepszy zawodnik MMA w historii? Conor McGregor wskazuje typy!

Najlepszy zawodnik MMA w historii? Dyskusja na ten temat nigdy nie umilknie. Wielu kibiców i specjalistów ma swoje typy. One często się powtarzają, ale w czołówce najczęściej wymienianych zawodników w kontekście najlepszych w historii jest około pięciu zawodników.

Jak natomiast wygląda lista najlepszych w historii mieszanych sztuk walki według Conora McGregora? Irlandczyk zamieścił tweety, w których wyjaśnił po swojemu tę sprawę.

Najlepszy zawodnik MMA w historii? Conor McGregor wskazuje typy!

McGregor najprawdopodobniej zaskoczył wszystkich swoimi typami. Zwłaszcza, że zapewnił iż… sam niedługo będzie miał status najlepszego zawodnika MMA w historii!

Oto, co w tej sprawie napisał McGregor:

„Sprawa najlepszego zawodnika MMA w historii: Szerokie spektrum skończeń w dwóch dywizjach, status mistrza w jeden dywizji. Anderson Silva jest numerem 1 w historii MMA.

„Moje spektrum skończeń, walki w trzech dywizjach, status mistrza w dwóch dywizjach. Jestem numerem 2, jeśli nie na równi numerem 1. Pozostaję jeszcze aktywny, więc spokojnie będę numerem 1 na koniec kariery. Leciutko…”

„GSP jest numerem 3. O wiele mniejsze spektrum skończeń, ale mistrz w dwóch dywizach wagowych. Jednak jest daleko w tyle w dyskusji. Powody – opuścił dywizje półśrednią po zebraniu wielu obrażeń i kwestionowanej decyzji sędziowskiej. Nigdy nie powrócił do tej dywizji. Uciekł przed walką z Andersonem. Wrócił dopiero wtedy, kiedy nadarzyła się okazja walczyć z jednookim przeciwnikiem. Walczył bezpiecznie.”

„Jon Jones jest czwarty. Może trzeci. Ma większe spektrum skończeń niż numer trzy, ale jest mistrzem jednej dywizji wagowej. Powody – wiele bezbarwnych występów i kwestionowane decyzje sędziowskie. Próbuje bezpiecznie przejść do wagi ciężkiej, unikając jej mistrza.”

„Nie wspomniałem o kilku wynikach testów antydopingowych tych osób. Mimo to, nie czyni mnie to zdecydowanym numerem 1 w tej dyskusji. Ale ciągle jestem aktywny. Mimo, że to wstydliwe i poddaje ich rekordy w wątpliwość, to sam pokonałem kilku koksiarzy w karierze. Prawdziwy GOAT musi sobie z tym radzić.”

Zobacz także:

Czy Evander Holyfield wróci do boksu?

Tak zapowiedział! Były dwukrotny rywal Mike’a Tysona chce ponownie boksować!

Kolejna gala UFC już 30 maja.

Od teraz zapewne przez kolejne tygodnie gale UFC odbywać będą sie w UFC Apex w Las Vegas. Pierwsza z nich już 30 maja.