MMA PLKSWNajbliższe gale KSW bez największych gwiazd. Szef KSW tłumaczy, dlaczego

Najbliższe gale KSW bez największych gwiazd. Szef KSW tłumaczy, dlaczego

Foto: KSW

Najbliższa gala KSW już 11 lipca tego roku. Jeden ze współwłaścicieli polskiej organizacji przyznał, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się udziału największych gwiazd organizacji.

Martin Lewdandowski był gościem podcastu “The Fight Business Podcast” dla portalu The Body Lock. Szef KSW mówił m.in. o tym jak ważnym źródłem przychodu są wpływy z biletów, których teraz organizacja będzie pozbawiona.

“Różnica jest ogromna, ponieważ jest to dla nas jedno z najważniejszych źródeł przychodu.

Nie robimy gal poniżej 10 tysięcy widzów, tak więc tracimy sporą część przychodu. Ciężko te liczy nadrobić.”

KSW musi ciąć koszty. W organizacji liczą też na wyższe przychody z tytułu PPV.

“Renegocjujemy pewne koszty, kwoty z naszymi zawodnikami czy partnerami, z którymi współpracujemy.

Liczymy też, że PPV będzie wyższe niż zwykle.

Staramy się myśleć inaczej o organizacji i całym tym biznesie. Szczerze mówiąc, trzeba na nowo przemyśleć całą strategię.”

Brak wpływów z biletów sprawia, że angaż największych gwiazd jest obecnie nieopłacalny. Wygląda więc na to, że w rozpiskach najbliższych gal nie należy spodziewać się takich zawodników jak Mariusz Pudzianowski czy Mamed Khalidov.

“Jedna z ważniejszych kwestii to największe gwiazdy KSW… Nie będzie mogli zrobić gal z tym wielkimi nazwiskami, ponieważ kosztują dużo. Bez udziału publiczności nie możemy pozwolić sobie, żeby płacić im i na tym nie stracić. Z biznesowego punktu widzenia nie ma to wiec sensu. Te największe nazwiska muszą więc poczekać aż wszystko wróci do normy.”

Gala KSW 53 odbędzie się już 11 lipca. Będzie to gala studyjna. Lewandowski zapowiedział, że KSW planuje w sumie dwa wydarzenia tego typu.

Cała rozmowa dostępna poniżej:

Aktualna rozpiska KSW 53:

Mateusz Gamrot vs. Norman Parke – o pas wagi lekkiej
Borys Mańkowski vs. Marcin Wrzosek
Tomasz Drwal vs. TBA

Zobacz także:

Szpilka mocno o hejterach. „Byle śmieć może o tobie coś napisać”

Podczas „Jurasówki” prowadzonej przez Łukasza Jurkowskiego Artur Szpilka wyraził się bardzo mocno w stronę internetowych hejterów. W programie nie obyło się bez tematu ostatniej walki boksera i opinii wygłaszanych przez komentatorów TVP.

Postać Dawida Kosteckiego w filmie Vegi

Patryk Vega przygotowuje kolejny film – “Pętla”. Popularny reżyser poruszy w nim m.in kwestię tragicznej śmierci pięściarza Dawida Kosteckiego w więzieniu.