MMA PLArchiwumUFCNajbliższe gale jednak nie w UFC Apex. Organizacja szuka nowej lokalizacji

Najbliższe gale jednak nie w UFC Apex. Organizacja szuka nowej lokalizacji

Kolejne trudności spotykają organizację UFC. Największa organizacja MMA na świecie nie będzie organizować w swoim centrum UFC Apex w Las Vegas.

Najbliższe gale jednak nie w UFC Apex
Foto: Bleacher Report

Pandemia koronawirusa sprawia, że sytaucja jest bardzo dynamiczna. Postępujące restrykcje mające na celu zapewnienia bezpieczeństwa implikują trudności dla organizacji sportowych. Jeszcze do niedawna planem UFC było przenoszenie wydarzeń do ich centrum w Las Vegas. Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) zakazała właśnie wszelkich wydarzeń sportowych w stanie do 25 marca. Bardzo możliwe, iż zakaz będzie przedłużany, dlatego też opracowywany jest nowy plan.

Do UFC Apex miały być przeniesione jak na razie dwie gale. UFC on ESPN 8: Ngannnou vs. Rozenstruik (pierwotnie Columbus, 28 marca) oraz UFC on ESPN+ 30: Overeem vs. Harris (pierwotnie Portland, 11 kwietnia). Dana White stara się znaleźć nową lokalizacje dla tych wydarzeń. O aktualnej sytuacji sternik UFC mówił w rozmowie z ESPN. Nowe miejsce potrzebne jest także dla przyszłotygodniowej gali UFC on ESPN+ 29: Woodley vs. Edwards. Od poniedziałku bowiem wprowadzony przez prezydenta USA Donalda Trumpa zakaz lotów do USA obejmie tez Wielką Brytanię i Irlandię.

 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis