MMA PLUFCNajbliższa gala UFC z udziałem Bartosza Fabińskiego w całości na antenie Polsatu Sport

Najbliższa gala UFC z udziałem Bartosza Fabińskiego w całości na antenie Polsatu Sport

Foto: Connor Elliott/Cage Warriors
Foto: Connor Elliott/Cage Warriors

Bartosz Fabiński (15-3) powróci do oktagonu UFC już w najbliższy weekend na gali UFC on ESPN+ 34 w UFC Apex w Las Vegas. Występ Polaka zobaczymy na antenie Polsatu Sport.

W pojedynku zamykającym kartę wstępna “The Butcher” zmierzy się z Andre Munizem (19-4). Na antenie Polsatu Sport pokazywane są wszystkie karty główne wszystkich gal UFC. W przypadku jednak, gdy na karcie wstępnej pojawiają się Polacy to transmisja zostaje rozszerzona. Tak również stało się w tym wypadku.

W programie telewizyjnym na polsatsport.pl transmisja rozpocznie się od początku gali, czyli o północy w nocy z soboty na niedzielę (5/6 września).

Dla Fabińskiego będzie to kolejna walka w limicie kategorii średniej. Reprezentant WCA Fight Team w UFC występował najpierw w kategorii półśredniej, gdzie wygrał trzy pierwsze walki (w międzyczasie zawodnik miał dłuższą przerwę). Polaka pokonał dopiero w 2018 roku Michel Prazeres. Fabiński miał wystąpić na marcowej gali w Londynie, lecz wydarzenie to zostało odwołane z powodu kornawirusa. Polski zawodnik zawalczył za to właśnie w limicie wagi średniej na gali Cage Warriors 113, gdzie pokonał Darrena Stewarta. Pojedynek dwóch zawodników UFC stoczony został poza organizacją, lecz de facto miał miejsce w ramach obowiązującego kontraktu i jest wliczany do bilansu zawodnika w UFC.

Muniz może z kolei pochwalić się serią pięciu zwycięstw. “Sergipano” dwukrotnie próbował dostać się do UFC przez program Contender Series. Najpierw podczas brazylijskiej edycji w 2018 roku wygrał walkę, lecz nie zaimponował wystarczająco, aby otrzymać kontrakt. Udało się to za to rok później już w edycji amerykańskiej. Brazylijczyk wygrał też już swoją debiutancką walkę w UFC pokonując w listopadzie ubiegłego roku Antonio Arroyo podczas gali w Sao Paulo.

UFC on ESPN+ 34 – rozpiska:

Karta główna (2:00):

265 lb: Alistair Overeem (46-18, 1 N/C) vs. Augusto Sakai (15-1-1)
205 lb: Ovince St. Preux (24-14) vs. Alonzo Menifield (9-1)
135 lb: Sijara Eubanks (5-4) vs. Karol Rosa (13-3)
170 lb: Michel Pereira (23-11, 2 N/C) vs. Zelim Imadaev (8-2)
155 lb: Jalin Turner (9-5) vs. Thiago Moises (13-4)

Karta wstępna (0:00):

185 lb: Bartosz Fabiński (15-3) vs. Andre Muniz (19-4)
125 lb: Viviane Araujo (8-2) vs. Montana de la Rosa (11-5)
265 lb: Marcos Rogerio de Lima (17-6-1) vs. Alexander Romanov (11-0)
135 lb: Cole Smith (7-1) vs. Hunter Azure (8-1)

Zobacz także:

Khalidov o przyszłości Gamrota! Zaskoczeni tymi słowami?

Mamed Khalidov skomentował potencjalne przejście Gamrota do UFC. Przypomnijmy, że legenda KSW w przeszłości miała parokrotnie okazje spróbowania sił w największej organizacji na świecie