MMA PLCiekawostkiNajbardziej wytrzymały brzuch w MMA? Cios na wątrobę na niego nie wystarczy [WIDEO]

Najbardziej wytrzymały brzuch w MMA? Cios na wątrobę na niego nie wystarczy [WIDEO]

Foto: Instagram/Aung La Nsang
Foto: Instagram/Aung La Nsang

Jakiś czas temu w mediach społecznościowych rozpoczęła się akcja #bodyshotchallenge. Udział w niej wziął Aung La Nsang (26-10, 1NC), który zaprezentował dużą wytrzymałość na ciosy w tułów.

#bodyshotchallenge jest wyzwaniem głównie skierowanym do zawodników sportów walki. Wyzwanie polega na tym, by pokazać swoją wytrzymałość na ciosy kierowane w korpus. Internetowa zabawa trwa już od jakiegoś czasu, regularnie zbierając coraz więcej uczestników.

Jednym z takich został La Nsang, czyli mistrz wagi średniej i półciężkiej federacji ONE Championship. Łącznie zawodnik z Mjanmy czterokrotnie obronił swoje tytuły. Ponadto 34-latek ma na rozkładzie Polaka. Ofiarą podwójnego mistrza był Michał Pasternak (14-4), który w 2016 roku przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

“The Burmese Python” zaprezentował swoją odporność na swoim instagramowym profilu. Do udziału w challengu zawodnik poprosił klubowych kolegów – Michaela Johnsona (19-15), Jasona Jacksona (11-4) oraz Adama Boricsa (14-0), by ci uderzali go tak mocno, jak potrafią. Finalny efekt ciosów znajdziecie w poniższym materiale wideo.

Być może opisana zabawa nabierze rozpędu. La Nsang nominował bowiem do wyzwania m.in. dwie znane osoby z UFC – Derecka Brunsona (20-7) oraz Volkana Oezdemira (17-4).