MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2022: Klub Roku – Ankos MMA

Nagrody MMA.pl 2022: Klub Roku – Ankos MMA

Nagrody MMA.pl 2022: Klub Roku

Zawodnicy Ankos MMA od wielu lat stanowią o sile MMA. Ostatnie 12 miesięcy było jednak szczególnie udane dla poznańskiego klubu.

Klub Roku Ankos MMA
Foto: Ankos MMA

Zawodnicy Ankosu fenomenalnie radzą sobie Fight Exclusive Night. Do kolekcji niedawno dołożono dwa pasy. Efektownie tytuł wagi średniej zdobył Piotr Kuberski nokautując już w pierwszej rundzie Marcina Naruszczkę. Z kolei pas królewskiej dywizji po zaledwie 34 sekundach walki zdobył Michał Andrszak. Zresztą dla “Longera” było to trzecie zwycięstwo w pierwszej rundzie w 2022 roku. Ponadto Cezary Oleksiejczuk dwukrotnie obronił pas wagi półśredniej pokonując najpierw na pełnym dystansie Kamila Kraskę a potem już w pierwszej rundzie Adriana Zielińskiego.

Brat Cezarego, czyli Michał Oleksiejczuk zanotował dwa zwycięstwa w największej organizacji MMA na świecie, czyli UFC. “Husarz” zdecydował się na zejście do kategorii średniej, gdzie szybko rozprawił się najpierw z Samem Alveyem a następnie Codym Brundagem. Właśnie w Ankosie trenuje też Marcin Tybura, który niedawno pokonał niepokonanego do tamtej pory Aleksandra Romanova. Gorzej poradził sobie inny zawodnik organizacji Dany White’a, czyli Makhmud Muradov, który w 2022 roku stoczył jedną, przegraną walkę. Wkrótce do UFC dołączy natomiast Slim Trabelsi. Tunezyjczyk ma na koncie 5 zawodowych zwycięstw z czego trzy w trakcie ubiegłego roku. Po zdobyciu pasa ARES FC podpisał on już kontrakt z amerykańskim gigantem. I to właśnie Trabelsi na tegorocznej klubowej wigilii wybrany został zawodnikiem roku w poznańskim klubie.

Oprócz UFC zawodnicy Ankosu wygrywali walki także w innej dużej amerykańskiej organizacji. Jeden ze swoich pojedynków w PFL wygrał choćby Marcin Held a udanie w tej organizacji zadebiutował także Marcin Wójcik.

Zawodnicy Ankosu nie zdobyli pasa w Federacji KSW, ale dobre występy w tej organizacji notowali choćby Maciej Kazieczko oraz Dawid Śmiełowski. Obaj wygrali po dwie walki. Szczególnie cenne wydaje się choćby zwycięstwo “Królika” nad innym młodym talentem wagi piórkowej Patrykiem Kaczmarczykiem.

Ponadto warto również wspomnieć o zwycięstwach takich zawodników jak Bartosz Szewczyk, Klaudia Syguła czy Mateusz Olech.

Andrzej Kościelski i inni trenerzy wykonali naprawdę świetną robotę. Znakomity rok Ankosu docenia również redakcja MMA.pl przyznając mu tytuł Klubu Roku 2022.

Klub Roku 2022 – Ankos MMA

Zobacz także:

Uznany pięściarz wyśmiał Ferrariego: Groźni, szczególnie ten w środku! Co wy na to?

Organizacja FAME MMA w mediach społecznościowych poinformowała, że w poniedziałek odbędzie się program (cage specjal) promujący najbliższą 17 edycję, która trzeciego lutego odbędzie się w Krakowie. Jednym z gości będzie Amadeusz Roślik, który stanie przed największym wyzwaniem w dotychczasowej przygodzie. Udział ”Ferrariego” wyśmiał uznany pięściarz – Łukasz Maciec (28-5-1, 5 KO), który prz okazji wypowiedział się o walce Amadeusza z niepokonanym Kamilem Łaszczykiem.

Kolejna taka sytuacja… Iran dokonuje egzekucji mistrza karate! Widzieliście?

Dwóch mężczyzn w tym zawodnik karate został straconych za ich domniemane branie udziału w antyreżimowych protestach w listopadzie poprzedniego roku.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis